REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wkrótce wybór wykonawcy Centrum Kompetencji OCEAN

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sty 2015 12:59

Na etapie wyboru wykonawcy jest przetarg, ogłoszony przez Uniwersytet Warszawski (UW), na budowę Centrum Kompetencji Ocean z zapleczem technicznym i laboratorium sprzętowym.

REKLAMA

Kompleks powstanie na warszawskiej Białołęce, w rejonie ulicy Kupieckiej. Projekt obiektu opracowało biuro Skoczek & Wojdacki. Zakłada on realizację serwerowni o powierzchni zabudowy 3,5 tys. mkw. i kubaturze 31,6 tys. m3. Harmonogram zakłada zakończenie prac w ciągu ośmiu miesięcy.

Centrum Kompetencji OCEAN (Otwarte Centrum Danych i ich Analiz) będzie częścią Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

W obiekcie będą gromadzone w trybie ciągłym i przetwarzane dla potrzeb analitycznych wielkie dane (Big Data). Nowoczesny ośrodek umożliwi realizację obliczeń wielkoskalowych, m.in. tych związanych z precyzyjnymi prognozami pogody, które realizujemy od dawna.

Oprócz podstawowego przeznaczenia, związanego z operacyjnym przechowywaniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych, centrum będzie również miejscem rozwijania nowych aplikacji i modeli równoległych. Nowoczesna infrastruktura umożliwi też rozwój ICT (Information and Communications Technology), posłuży również jako laboratorium budowy systemów komputerowych.

Obiekt będzie dostępny nie tylko dla uniwersyteckich naukowców, ale również dla zespołów badawczych z innych jednostek i instytutów, jak chociażby Polskiej Akademii Nauk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY