REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Władysławowo będzie miało letnią estradę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2014 09:56
Władysławowo będzie miało letnią estradę
Estrada we Władysławowie, fot. Skanska
Władysławowo będzie miało letnią estradę
Władysławowo będzie miało letnią estradę
Władysławowo będzie miało letnią estradę

We Władysławowie powstał nowy obiekt: letnia estrada koncertowa o niezwykłym kształcie elipsy. Za realizację projektu odpowiadała Skanska.

REKLAMA

Po blisko ośmiu miesiącach prac budowlanych w krajobraz Władysławowa na stałe wpisał się nowo powstały obiekt kulturalno - rozrywkowy: letnia estrada koncertowa. Obiekt o wyjątkowym kształcie elipsy zlokalizowany jest na zapleczu budynku Ratusza Miejskiego.

Za realizację projektu na zlecenie Gminy Miasta Władysławowo odpowiadała firma Skanska. Wartość kontraktu wyniosła około 3,8 mln zł netto.

- Powierzchnia wybudowanej przez nas estrady koncertowej wynosi łącznie 225 m kw., a jej wysokość to niemal 12 metrów wraz z zadaszeniem – wyjaśnia Wojciech Kołacki, Kierownik Budowy, Skanska. W ramach projektu wykonane zostały także prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół estrady. Wykonawca odpowiadał za oświetlenie, przygotowanie miejsca dla telewizji, utwardzenie placu manewrowego dla służb ratowniczych oraz przygotowanie miejsc postojowych dla autobusów i samochodów osobowych. Ponadto wykonano przyłącza wodno-kanalizacyjne wraz z przebudową kanalizacji sanitarnej. Obecnie do dyspozycji odwiedzających są również nowe drogi dojazdowe, ciągi piesze, a także plac zabaw dla dzieci. Skanska odpowiedzialna była również za zabezpieczenie skarpy przy Domu Rybaka poprzez gwoździowanie, ustawienie ekranów akustycznych oraz ogrodzenie całego terenu. Dodatkowo w projekcie inwestycji przewidziane zostało zaopatrzenie obiektu w ławki, które teraz zapewnią ok. 600 miejsc siedzących dla publiczności.

Mając na uwadze osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w projekcie przewidziano rozwiązania gwarantujące komfort poruszania się po terenie. Zgodnie z zakresem prac powstały specjalne podjazdy oraz podnośnik platformowy zapewniający dostęp do sceny.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013.”

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY