REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Woonerfy powstają nawet na łódzkich osiedlach

  • Autor: UM Łódź
  • 26 sie 2015 15:14
Woonerfy powstają nawet na łódzkich osiedlach
Woonerf Łódź

Architekci zakończyli prace projektowe przebudowy na osiedlowe woonerfy ulic: Kozietulskiego, Świerkowej, Selekcyjnej i Pszennej.

REKLAMA

Rozpoczynają się prace budowlane na ul. Kozietulskiego w Łodzi, których koszt wyniesie ok. 1,2 mln zł., a w sumie z pozostałymi fragmentami ulic - 3 mln zł 0 informuje oficjalny portal miejski UM Łódź.

Woonerfy osiedlowe wyznaczą nowe standardy projektowe i będą się wyróżniać pośród typowych ulic. Nie będzie na nich podwyższonych klasycznych chodników, tylko wyznaczone zarysy z kostki granitowej na jednym poziomie. Pojawią się znaki i wyznaczone strefy ruchu i tym samym piesi będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni. Wgląd do projektu ulic mieli mieszkańcy osiedli i oni w dużej mierze zdecydowali o ich kształcie i funkcjonalności. Remonty wraz z przebudową czterech ulic mają się zakończyć pod koniec listopada.

Jeśli nowa idea budowy ulic spodoba się łodzianom, w przyszłym roku będą projektowane i remontowane kolejne strefy ruchu dla pieszych oraz samochodów w formie osiedlowych woonerfów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY