REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław: Kultowy Bar Barbara w trakcie rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2015 21:10
Wrocław: Kultowy Bar Barbara w trakcie rewitalizacji
Budynek Baru Barbara we Wrocławiu, fot. wroclaw2016.pl

Dobiega końca rewitalizacja budynku, w którym mieścił się kiedyś Bar Barbara - jedno z najbardziej znanych miejsc spotkań wrocławian w czasach PRL. 12 czerwca rozpocznie tam działalność "Barbara" - kawiarnia i centrum informacyjne Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

REKLAMA

Projekt inwestycji przygotowało biuro Major Architekci.

Położony w ścisłym centrum Wrocławia Bar Barbara był w latach 70. i 80. XX w. bardzo popularnym lokalem gastronomicznym, który odwiedzali mieszkańcy miasta, w tym środowisko artystyczne stolicy Dolnego Śląska.

Po rewitalizacji "Barbara" ma być kawiarnią, centrum kultury oraz centrum informacyjnym Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Jak powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Krzysztof Maj dyrektor Biura Festiwalowego Impart 2016 (instytucja odpowiedzialna za przygotowania Wrocławia do objęcia tytuły ESK, "Barbara" ma być przestrzenią współtworzoną przez mieszkańców miasta i regionu.

"Chcemy, by wszystko co się znajdzie w +Barbarze+ było z Dolnego Śląska. Na przykład porcelana będzie pochodzić z Jaworzyny Śląskiej, szkło z Huty Julia, a serwowane produkty będą produktami regionalnymi. Będą tu też klasyki +Barbary+, czyli na przykład podawany tu 20 lat temu krem sułtański" - mówił Maj.

W "Barbarze" będą organizowane imprezy kulturalne - koncerty, wystawy czy warsztaty. Tu też będzie można zasięgnąć wszystkich informacji związanych z organizacją wydarzeń w związku ze sprawowaniem przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

W wystroju wnętrza "Barbary" będzie dominować sztuka użytkowa. Zgromadzono tam na przykład krzesła zaprojektowane przez polskich projektantów i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941-2014.

Otwarcie "Barbary" zaplanowano na 12 czerwca. Wówczas odbędzie się tam m.in. koncert mieszkającego we Wrocławiu Lecha Janerki. W kolejnych dniach zaś jedno ze spotkań organizowanych w ramach Europejskiej Nocy Literatury czy warsztaty dizajnu dla dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY