REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław powiększa kwotę na budżet obywatelski

  • Autor: wroclaw.pl
  • 20 sty 2015 09:39
Wrocław powiększa kwotę na budżet obywatelski
Wrocław

We Wrocławiu są nowe zasady budżetu obywatelskiego. Zamiast 1,5 mln zł na inwestycje i projekty zgłaszane przez mieszkańców miasto przeznaczy 2 mln zł.

REKLAMA

Projekty powinny być realizowane na terenach oraz dotyczyć infrastruktury należącej do Gminy Wrocław. Chcemy zatem umożliwić realizację projektów na terenach nienależących do gminy. Jednak wiemy, że w większości wypadków negocjacje z innymi właścicielami mogą być bardzo długie lub kosztowne. Dlatego pozytywnie będą weryfikowane tylko takie propozycje, w których uzgodnienia gmina mam już za sobą. Nie zmienia się zasada, że projekty powinny być wykonane w ciągu jednego roku - brzmi nowa zasada na oficjalny portalu miejskim wroclaw.pl

Projekty realizowane w ramach WBO muszą być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców. Niedopuszczalne są sytuacje, w których zrealizowane projekty będą potem zamykane lub udostępniane mieszkańcom w bardzo ograniczonym zakresie.

Głosowanie zostało przesunięte na przełom września i października. Przez takie posunięcie zwiększamy czas na promocję projektów, które zostaną poddane pod głosowanie oraz liczymy na większe uczestnictwo wrocławskich studentów - podaje dalej wrocławski portal.

Wrocław utrzyma trzy progi kwotowe, które mają dać możliwość realizacji projektów małych, średnich i dużych, ale jednocześnie zwiększy kwotę na projekty małe do wysokości 150 tys. Ostatnią zmianą w zasadach jest określenie minimalnej ilości głosów, którą musi zebrać projekt, czyli 100. 

Więcej zmian na wroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY