REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocławskie projekty Budżetu Obywatelskiego

  • Autor: wroclaw.pl
  • 10 wrz 2014 16:44
Wrocławskie projekty Budżetu Obywatelskiego
Panorama Wrocławia, fot. propertydesign.pl

314 projektów z 481 zgłoszonych do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego przeszło pozytywnie weryfikację. Od 15 września będzie można zagłosować na 3 z nich.

REKLAMA

Już od poniedziałku 15 września, przez dwa tygodnie, będzie można zagłosować na maksymalnie wybrane 3 projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory zaangażowanie było po stronie wnioskodawców, liderów ale także przedstawicieli poszczególnych jednostek miejskich, którzy pomagali liderom w poprawieniu wniosków.

– W sumie zorganizowaliśmy ponad 20 spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami – wymienia Bartłomiej Świerczewski, koordynator projektu WBO w biurze Rady Miejskiej. – Dzięki tym spotkaniom 130 wniosków zostało skorygowanych i znalazły się na liście do głosowania – dodaje. Niestety niektórzy liderzy po pierwszej ocenie negatywnej nie podjęli z nami dyskusji mającej na celu poprawę swojego wniosku, wskutek czego zgłoszone przez nich projekty musiały zostać odrzucone. Tak stało się na przykład z projektem buspasa na ul. Robotniczej. - Budżet partycypacyjny polega na dyskusji nad zadaniami, które mają zostać zrealizowane. W tym celu wprowadziliśmy tak dużo spotkań z mieszkańcami - w porównaniu z pilotażem z roku 2013. Jeśli tej rozmowy brakuje, WBO nie może działać tak jak powinno – mówi Bartłomiej Świerczewski. - WBO to projekt mający na celu aktywizację mieszkańców, dlatego będziemy starali się dalej pracować w tym zakresie – dodaje Świerczewski.

Lista projektów obywatelskich dla Wrocławia dostępna jest tutaj: www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/

Na liście znalazły się m.in. siłownia na świeżym powietrzu, drogi rowerowe wzdłuż ulicy Ślężnej, Plac Zabaw na Osobowicach, rewitalizacja Park Skowroni, Bike Park na zielonym wzgórzu, budowy i poprawy jakości chodników w mieście, rewitalizacja terenu nabrzeża Odry i wiele innych...

Mieszkańcy Wrocławia mogą głosować od 15 września na wybrane projekty. Na stronach urzędów miast publikowane są projekty do budżetu obywatelskiego - warto sprawdzić i zagłosować na co władze miast powinny przeznaczyć pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY