REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wszystkie pozwolenia na użytkowanie II linii metra wydane

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2015 14:46
Wszystkie pozwolenia na użytkowanie II linii metra wydane
Rondo Daszyńskiego, II linia metra

Ostatnie dwie stacje centralnego odcinka II linii – Rondo ONZ i Stadion Narodowy mają już pozwolenie na użytkowanie od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego (WINB). Pozwolenie dostały też 4 wentylatornie i łącznik między I a II linią metra. W sumie, w toku 15 postępowań, nadzór przeanalizował 840 tomów akt złożonych przez inwestora – Metro Warszawskie.

REKLAMA

Zadaniem wojewódzkiego nadzoru budowlanego było sprawdzenie, czy stacje są wybudowane zgodnie z przepisami i projektem. Procedura objęła analizę dokumentacji oraz przeprowadzenie kontroli w terenie. Pierwszy wniosek od inwestora do WINB wpłynął 19 grudnia 2014 r., ostatni 19 lutego 2015 r. Czas trwania postępowań wyniósł od 44 do 6 dni od złożenia wniosku (od 15 do 1 dnia od otrzymania wszystkich niezbędnych dokumentów). Administracyjnie i inżyniersko było to największe wyzwanie, jakie mieliśmy dotąd w województwie – powiedział Jaromir Grabowski, mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. W ramach odbioru inwestycji kontrole prowadziły także straż pożarna, sanepid i inspekcja ochrony środowiska.

Wydanie pozwoleń na użytkowanie umożliwia inwestorowi przeprowadzenie ostatnich testów sprawdzających dwa systemy – sterowania ruchu kolejowego i ograniczenia prędkości. Przed dopuszczeniem do ruchu pasażerskiego odbędą się również ćwiczenia straży pożarnej.
Centralny odcinek II linii metra ma 6 wentylatorni, 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński. Liczy ponad 6 km i łączy Wolę z Pragą Północ.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY