REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybrano zwycięski logotyp Centrum Spotkania Kultur

  • Autor: PAP / CSK
  • 08 paź 2015 10:07
Wybrano zwycięski logotyp Centrum Spotkania Kultur
Centrum Spotkania Kultur
Wybrano zwycięski logotyp Centrum Spotkania Kultur
Wybrano zwycięski logotyp Centrum Spotkania Kultur

Graficzny znak spinacza, symbolizujący łączenie i przenikanie, będzie w logo budowanego w Lublinie Centrum Spotkania Kultur (CSK). Centrum powstaje w miejscu nieukończonego od ponad 40 lat gmachu teatru. Ma rozpocząć działalność w 2016 r. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Stelmach i Partnerzy.

REKLAMA

Nowe logo Centrum a także projekty jego wykorzystania jako znaku umieszczanego na różnych przedmiotach i gadżetach oraz wkomponowania go w strukturę i wystrój budynku przedstawił w środę autor projektu indentyfikacji wizualnej CSK - Paweł Miszewski.

Logotyp CSK nawiązuje do graficznego rysunku spinacza, który został wpisany w kontury powstającego budynku Centrum Spotkania Kultur. "Ten spinacz spina różne pojęcia, a my tu za każdym razem jesteśmy pośrodku. Za każdym razem odbywa się tu coś co jest najważniejszym fragmentem tego procesu spotkania różnych kultur i religii, wschodu i zachodu, północy z południem" - powiedział Miszewski.

Logotyp został wybrany w konkursie na Identyfikację Wizualną CSK, który został rozstrzygnięty w lipcu. W środę otwarto też wystawę prezentującą 30 logotypów, wybranych z 291 zgłoszeń z Polski i zagranicy, które wpłynęły na konkurs.

"Szukaliśmy znaku, który nie będzie tylko symbolem budynku, jego bryły. Szukaliśmy tego, co będzie bardziej ideą spotkania, ideą relacji; znaku marki, w którym jest obietnica dostarczenia konkretnych wartości" - powiedział dyrektor CSK Piotr Franaszek.

Konkurs wygrał inny projekt - przedstawiający czerwony wielokąt przypominający kształtem bryłę budynku CSK - ale spotkał się on z krytyką m.in. internautów. Jego autorka zrezygnowała z opracowania wizualizacji CSK w oparciu o swój projekt. Zgodnie z regulaminem konkursu powierzono to zadanie laureatowi drugiego miejsca, czyli Miszewskiemu.

Komisji konkursowej przewodniczył projektant i wykładowca akademicki Peddy Mergui z Izraela.

Budowane w Lublinie Centrum Spotkania Kultur to największa inwestycja w infrastrukturę kultury w Lubelskiem - jej łączny koszt to ponad 200 mln zł, z czego 114 mln zł ma pochodzić z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Franaszek powiedział, że budowa obiektu zakończyć się ma w 2015 r., potem będą prowadzone prace związane z jego wyposażeniem, a CSK rozpocznie działalność w 2016 r.

Obecnie prowadzone są społeczne konsultacje pod hasłem "Złóż życzenia 40-latkowi", które mają na celu zbadanie potrzeb i preferencji kulturalnych mieszkańców regionu lubelskiego, ale też promocję Centrum Spotkania Kultur. Mieszkańcy regionu proszeni są o wypełnienie ankiety, w której określą, jakiego rodzaju formy aktywności kulturalnej ich interesują i jakie mają pomysły na program Centrum w 2016 r. Ankiety będą zbierane w ponad 100 instytucjach i placówkach kultury w regionie, można je też wypełnić na stronie internetowej Centrum. Dotychczas wpłynęło około tysiąca wypełnionych ankiet, konsultacje potrwają do końca roku.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY