REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybudują baseny przy dolnośląskich szkołach

  • Autor: PAP
  • 24 sie 2015 12:19
Wybudują baseny przy dolnośląskich szkołach
fot. flickr.com, Devon Christopher Adams

Kilkadziesiąt pływalni przy szkołach wybuduje samorząd województwa dolnośląskiego. Koszt jednego obiektu to ok. 5 mln zł. Będzie częściowo finansowany przez ministra sportu. Projekt "Dolnośląski delfinek" jest pilotażowy i ma być realizowany w całym kraju.

REKLAMA

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował w poniedziałek dziennikarzy, że spodziewa się, iż z programu skorzysta kilkadziesiąt gmin w regionie.

"Zależy nam na udziale przede wszystkich na tych gmin, które dotychczas nie mają takich obiektów na swoim terenie. One będą preferowane. Nikogo jednak nie będziemy zmuszać, to dobrowolny program" - dodał Przybylski.

Podkreślił, że koszt takiej pływalni to ok. 5 mln zł, ale połowę kwoty będą musiały na nią znaleźć w swoich budżetach właśnie gminne samorządy.

Dodał, że podpisana z ministrem sportu umowa pilotażowa przewiduje, że z tzw. puli Totalizatora Sportowego na obiekt będzie przeznaczone od jednego miliona do 1,6 mln zł.

"Z budżetu województwa dołożymy ok. 250 tys. zł, ale są możliwe jeszcze inne źródła finansowania m.in. z funduszu dla osób niepełnosprawnych czy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska" - mówił marszałek.

Członek zarządu województwa Jerzy Michalak zaznaczył, że przygotowano projekt takiej małej pływalni, na której lekcje wychowania fizycznego będzie mogła odbywać klasa szkolna, licząca nawet 28 uczniów.

"To jest obiekt funkcjonalny i oszczędny, bo z czterema torami i o długości 16 metrów. Projektanci konsultowali się z trenerami i fachowcami od pływania i właśnie takie baseny są najlepsze do nauki pływania oraz lekcji wf" - powiedział Michalak.

Dodał, że do września 2017 r. planowane jest wybudowanie pierwszych pięciu pływalni w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY