REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wyłoniono wykonawcę szklanej elewacji Dworca Centralnego

  • Autor: PKP S.A.
  • 24 kwi 2015 15:31
fot. Fotolia

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. Inwestycję przeprowadzi firma Buma Factory 1.

REKLAMA

Inwestycja realizowana będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu wykonawczego. Następnie rozpoczną się prace budowlane na dworcu.

- Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej. Pozwoli to na lepsze utrzymanie ciepła na dworcu w okresie zimowym, a tym samym na zwiększenie komfortu podróżnych korzystających z obiektu. Zmaleją również koszty utrzymania budynku – mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A.

Podczas prac wygrodzona zostanie część chodnika wzdłuż elewacji na zewnątrz budynku. Wymiana elewacji będzie wiązać się również z czasowym wyłączeniem poszczególnych fragmentów hali głównej oraz z wyłączeniem z użytku przedsionków przed drzwiami wejściowymi do dworca w hali głównej. Prace będą prowadzone w taki sposób, aby jak najmniej utrudniać funkcjonowanie obiektu i bieżącą obsługę podróżnych. 

Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał br. Jej koszt wyniesie ok. 8,4 mln zł i zostanie pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP S.A.

***
Wymiana szklanej elewacji to jeden z kilku projektów, które PKP S.A. realizuje w celu ocieplenia Dworca Centralnego. W marcu br. zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu, a jeszcze w tym roku w hali głównej zamontowany zostanie system ogrzewania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY