REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wyremontują Pałac Dernałowiczów, wizytówkę Mińska Maz.

  • Autor: mazovia.pl
  • 10 kwi 2015 11:48
Pałac Dernałowiczów, fot. mazovia.pl

Pałac Dernałowiczów to nie tylko perełka architektoniczna, ale też wizytówka miasta. Położony w centrum Mińska zabytek, otoczony parkiem krajobrazowym, przyciąga turystów. Mieści się w nim Miejski Dom Kultury. Budynek potrzebował zmian, by dalej rozwijać swoją działalność.

REKLAMA

Wnioskodawca – Miejski Dom Kultury - by poprawić stan techniczny zabytku, sięgnął po fundusze unijne. Dzięki przyznanej przez zarząd województwa dotacji (ponad 717 tys. zł) możliwa będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie także zlikwidowany próg w drzwiach wejściowych budynku od strony dziedzińca. Pozwoli to usunąć bariery, które uniemożliwiały osobom na wózkach lub z dziećmi korzystanie z obiektu. Zakupiony zostanie „schodołaz” ułatwiający pokonywanie schodów wewnątrz budynku - informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego na oficjalnej stronie mazovia.pl.

MDK wzbogaci również swoją ofertę kulturalną. Zakupiony zostanie m.in. fortepian, który uświetni zarówno zajęcia, jak i imprezy organizowane przez placówkę. Placówka planuje bogatszy cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży, a w program prowadzonych warsztatów artystycznych włączona zostanie nauka gry na fortepianie. Poza tym pojawi się nowy sprzęt projekcyjny do wyświetlania filmów kinowych w technice cyfrowej oraz ekran. Mieszkańców Mińska czekają więc seanse kinowe – częściej i w lepszej jakości.

MDK postawił też na nowoczesne technologie. W ramach projektu stworzona zostanie aplikacja mobilna, spełniająca rolę kalendarza wydarzeń organizowanych w mieście. Korzystanie z niej będzie bezpłatne.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie zawartym pomiędzy MDK a gminą Mińsk Mazowiecki oraz gminą Mrozy.

Tytuł projektu to: Poprawa stanu technicznego zabytkowego Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim wraz ze wzbogaceniem oferty kulturalnej Miejskiego Domu Kultury.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY