Za 100 mln euro powstanie aquapark pod MszczonowemPropertydesign.pl - 22-05-2014 11:08


Spółka Global City Holdings NV ogłosiła rozpoczęcie pierwszej fazy budowy Park od Poland. Spółka będzie budować aquapark wraz ze strategicznym partnerem - WUND Industriebau GmbH. Aquapark powstanie w Mszczonowie na działce o powierzchni 20 hektarów.

Rozpoczęcie budowy nastąpi w lutym 2015 r., zaś uruchomienie aquaparku zaplanowano na październik 2016 r. Global City Holding, jako inwestor budujący aquapark, planuje zainwestować ok. 100 milionów euro w tym pierwszym etapie budowy całego Park of Poland.

Obiekt będzie zlokalizowany w Mszczonowie, pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8, w odległości ok. 40 km od Warszawy i ok. 70 km od Łodzi. Aquapark będzie działał przez cały rok, będzie się składał z dużego basenu z otwieranym dachem, który pozwoli gościom cieszyć się naturalnym światłem i świeżym powietrzem podczas sprzyjającej pogody. Goście aquaparku będą mogli także korzystać z rozległej strefy zdrowia i odnowy biologicznej, zaś centrum Galaxy zapewni szukającym mocniejszych wrażeń rozrywkę na wodnych zjeżdżalniach.

WUND Industriebau GmbH będzie kierował pracami budowlanymi i tworzeniem aquaparku, wykorzystując przy tym swoją wiedzę i doświadczenie z istniejących projektów w Niemczech. Będzie odpowiadał także za zarządzanie aquaparkiem. W Niemczech firma prowadzi 4 aquaparki, z których największy Therme Erding znajduje się w miejscowości Erding, niedaleko Monachium. Ten obiekt będzie wzorem dla Aquaparku, który powstanie w Mszczonowie.

Global City Holdings ma nadzieję, że aquapark w Mszczonowie będzie miał znaczący wpływ na lokalną, regionalną, a także krajową gospodarkę. W Niemczech, w miejscowości Erding, uruchomienie Therme Erding zwiększyło przychody miejskiego budżetu o 100 milionów euro, zaś liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z 7 do 50. W aquaparku Therme Erding powstało 600 miejsc pracy, a kolejne 1000 stworzyły firmy współpracujące z aquaparkiem.