REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Za 18 mln zł zmodernizowano szpital w Bydgoszczy

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 30 lip 2014 15:33
Za 18 mln zł zmodernizowano szpital w Bydgoszczy
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, fot. kujawsko-pomorskie.pl
Za 18 mln zł zmodernizowano szpital w Bydgoszczy
Za 18 mln zł zmodernizowano szpital w Bydgoszczy

Nowy czterokondygnacyjny budynek oraz gruntownie zmodernizowane pozostałe obiekty to nowa wizytówka Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Wartość inwestycji, będących częścią marszałkowskiego medycznego pakietu stulecia, to 18 milionów złotych.

REKLAMA

Jako pierwsze zakończyły się budowa i wyposażenie zupełnie nowego pawilonu łóżkowego ze zlokalizowaną w nim izbą przyjęć i łącznikiem komunikującym z główną częścią kompleksu. Wśród nowo zakupionej aparatury znalazł się między innymi cyfrowy aparat rentgenowski (koszt 1,2 miliona złotych).  

Kompleksowa modernizacja starszych budynków - w tym zabytkowego, pozostającego pod nadzorem konserwatorskim budynku głównego - już się zakończyła. Obejmowała między innymi wymianę pokryć dachowych, remont elewacji, wymianę instalacji oraz zmianę rozkładu przestrzennego połączoną z przestawianiem ścian. 

W ramach tych prac powstała przestrzeń na potrzeby oddziału wysokozakaźnego. - Stworzenie takiego oddziału, niezbędnego do leczenia i izolowania chorych na łatwo przenoszone, ciężkie choroby, to dla szpitala o takim profilu specjalistycznym konieczność. To gwarancja bezpieczeństwa nas wszystkich na wypadek epidemii czy choćby „przywiezienia” choroby tropikalnej przez powracającego z wojaży turystę – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.   

Inwestycja prowadzona była w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Prace modernizacyjne objęły dwa budynki wraz z terenem wokół, tereny zielone, parkingi i drogi dojazdowe. Wyremontowano wnętrza szpitala oraz budynek z zewnątrz, dostosowano go do obecnych przepisów prawa i potrzeb funkcjonalnych szpitala. 

Inwestycje są częścią marszałkowskiemu programu rozwoju i modernizacji infrastruktury medycznej rozpisanego na lata 2009-2016, finansowanego dzięki kredytowi pomocowemu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Realizatorem programu jest powołana specjalnie w tym celu wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY