REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zamiast zapuszczonego dworca, miejskie centrum komunikacyjne

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 paź 2014 13:08
Zamiast zapuszczonego dworca, miejskie centrum komunikacyjne
Projekt przekształcenia placu dworcowego Jaworzno-Szczakowa w Miejskie Centrum Integracji Transportu

Pracownia 9780 Architekci Homiński Jezierski wygrała konkurs na opracowanie koncepcji przekształcenia placu dworcowego Jaworzno-Szczakowa w Miejskie Centrum Integracji Transportu.

REKLAMA

Celem projektu jest zagospodarowanie placu dworcowego w Szczakowej, które pomoże w identyfikacji i orientacji w przestrzeni miasta oraz stworzy najbardziej dogodne warunki do korzystania z komunikacji publicznej i poruszania się pieszo. Powierzchnia terenu przeznaczonego pod inwestycję wyniesie 28 tys. mkw. 

Konkursowe projekty miały pokazać, że dworzec w Szczakowej ma stać się głównym miejskim punktem obsługującym duże potoki pasażerskie linii E30, w tym międzyaglomeracyjnego połączenia między Katowicami a Krakowem.

Zwycięski projekt 9780 Architekci Homiński Jezierski opanował zagadnienia komunikacyjne i zaproponował rozwiązania przestrzenne, które pozwolą na stworzenie wyróżniającej się przestrzeni publicznej w Szczakowej.

Po zakończeniu przebudowy linii podróż do Katowic ze Szczakowej będzie trwała około kwadransa, a do Krakowa około pół godziny. Z powodu takiego wzrostu atrakcyjności podróży koleją podjęliśmy decyzję o przebudowie okolic dworca Szczakowa na centrum przesiadkowe.

Wartość przedsięwzięcia szacuje się na ok. 12 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY