REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaproponuj idealną trasę rowerową - Lublin konsultuje i projektuje

  • Autor: Lublin.eu
  • 19 sie 2014 12:59
Zaproponuj idealną trasę rowerową - Lublin konsultuje i projektuje
fot. Fotolia

Lublin rozpoczyna wstępne konsultacje przy opracowaniu "Strategii realizacji systemu dróg rowerowych w Lublinie". Projekt będzie realizowany z udziałem mieszkańców Lublina i organizacji społecznych w dwóch etapach.

REKLAMA

Celem projektu jest przygotowanie i uzgodnienie Strategii rozwoju systemu podstawowych tras rowerowych przebiegających na terenie Lublina, służących obsłudze podróży o charakterze ponadlokalnym, związanych z dojazdami do obszaru śródmiejskiego, podróży międzydzielnicowych oraz podróży poza granice miasta.

Jak informuje oficjalny portal miasta Lublin.eu, spotkanie konsultacyjne z zainteresowanymi odbędzie się 27 sierpnia br. o godzinie 15:00 w sali nr 2 Ratusza. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym metodyki opracowania Strategii, będzie poświęcone głównie zebraniu propozycji tras do rozważenia w ramach Strategii (propozycji zgłaszanych w sposób bezpośredni). Propozycje i wnioski będzie można składać do 3 września br. na adres biuro@transeko.pl.

Wynikiem projektu będą: mapa z propozycją układu tras rowerowych łączących w skali całego miasta ważne cele podróży, np. osiedla mieszkaniowe, szkoły, uczelnie, miejsca pracy, tereny rekreacyjne, obiekty kultury i sztuki, obiekty handlowe, węzły komunikacyjne, rekomendacje dotyczące zasady prowadzenia ruchu rowerowego na poszczególnych odcinkach ulic (np. jako droga dla rowerów, pas dla rowerów, uspokojenie ruchu), oszacowanie kosztów i wskazanie priorytetów realizacyjnych.

Jak zgłaszać propozycje można dowiedzieć się na stronie Lublin.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY