REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zasiądź na wielkiej kanapie z palet

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sie 2014 13:57
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet

Wielka kanapa z palet stanie na placu Szewczyka w Katowicach. Budują ją organizatorzy kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Projekt mebla przygotowała Anna Głodek z SARP w Katowicach. Złoży się na nią 49 drewnianych palet. Będzie miała 7,5 m. szerokości i 1,5 m. wysokości.

REKLAMA

Galeria Katowicka przyłączyła się do obywatelskiej kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Specjalnie zaprojektowana kanapa z 49 drewnianych palet stanie w czwartek (21 sierpnia br.) na placu Szewczyka. To kolejna z inicjatyw aktywizujących przestrzeń publiczną podjęta przez zlokalizowaną w centrum miasta Galerię Katowicką.

- Wspierając ideę kampanii Katowice – Miasto Gospodarz udostępniliśmy przestrzeń przed Galerią Katowicką na wielką drewnianą kanapę. Zależy nam, by plac Szewczyka był miejscem ciekawych aktywności, zadbaliśmy już o letnie ogródki naszych restauracji, zorganizowaliśmy wakacyjną scenę dla weekendowych „koncertów bez prądu”, regularnie prowadzone są tu bardzo potrzebne zbiórki krwi – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej. – A teraz zapraszamy na wyjątkową kanapę – dodaje.

Budowa rozpocznie się w czwartek, kiedy oficjalnie startuje w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka, koordynować ją będzie Stowarzyszenie Napraw Sobie Miasto. W proces tworzenia włączą się też inne organizacje pozarządowe, które współorganizują kampanię, ale do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic.

- Po godz. 14. budujemy kanapę w czynie społecznym. Każdy kto czuje się gospodarzem miasta, może nas w tym wesprzeć – mówi Damian Dymek z Napraw Sobie Miasto. – To nie wszystko. W kolejne dni festiwalowe, czyli w piątek i w sobotę, kanapa będzie służyła katowiczanom do zaprezentowania się przed festiwalową i nie tylko festiwalową publicznością. To będzie rodzaj hydeparku – dodaje.

Obywatelska kampania społeczna Katowice – Miasto Gospodarz swoją pierwszą edycję miała na początku sierpnia w czasie OFF Festivalu. W związku ze zbliżającym się festiwalem Tauron Nowa Muzyka, kilkanaście organizacji pozarządowych i ich partnerzy, lokale gastronomiczne, instytucje kultury, lokalne firmy, ciekawe miejsca i mieszkańcy po raz drugi wystawią kanapy na place i ulice Katowic, żeby zaprosić fanów muzyki do rozgoszczenia się w mieście.

- Do Katowic znów przyjadą tysiące fanów muzyki, tym razem nowych brzmień. W ten nietypowy sposób chcemy im pokazać miasto – mówi Wioleta Niziołek-Żądło z Agencji PR Pan Pikto, która zainicjowała i koordynuje kampanię.

Na kanapie przed Galerią Katowicką w czwartek i w piątek (21-22.08) w godz. od 10 do 15 o idei kampanii opowiadać będą członkowie katowickich organizacji pozarządowych. Wśród innych przewidzianych atrakcji jest m.in. pokaz eksperymentów (sobota, godz. 12). 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY