REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

Zasiądź na wielkiej kanapie z palet

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sie 2014 13:57
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet
Zasiądź na wielkiej kanapie z palet

Wielka kanapa z palet stanie na placu Szewczyka w Katowicach. Budują ją organizatorzy kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Projekt mebla przygotowała Anna Głodek z SARP w Katowicach. Złoży się na nią 49 drewnianych palet. Będzie miała 7,5 m. szerokości i 1,5 m. wysokości.

REKLAMA

Galeria Katowicka przyłączyła się do obywatelskiej kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Specjalnie zaprojektowana kanapa z 49 drewnianych palet stanie w czwartek (21 sierpnia br.) na placu Szewczyka. To kolejna z inicjatyw aktywizujących przestrzeń publiczną podjęta przez zlokalizowaną w centrum miasta Galerię Katowicką.

- Wspierając ideę kampanii Katowice – Miasto Gospodarz udostępniliśmy przestrzeń przed Galerią Katowicką na wielką drewnianą kanapę. Zależy nam, by plac Szewczyka był miejscem ciekawych aktywności, zadbaliśmy już o letnie ogródki naszych restauracji, zorganizowaliśmy wakacyjną scenę dla weekendowych „koncertów bez prądu”, regularnie prowadzone są tu bardzo potrzebne zbiórki krwi – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej. – A teraz zapraszamy na wyjątkową kanapę – dodaje.

Budowa rozpocznie się w czwartek, kiedy oficjalnie startuje w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka, koordynować ją będzie Stowarzyszenie Napraw Sobie Miasto. W proces tworzenia włączą się też inne organizacje pozarządowe, które współorganizują kampanię, ale do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic.

- Po godz. 14. budujemy kanapę w czynie społecznym. Każdy kto czuje się gospodarzem miasta, może nas w tym wesprzeć – mówi Damian Dymek z Napraw Sobie Miasto. – To nie wszystko. W kolejne dni festiwalowe, czyli w piątek i w sobotę, kanapa będzie służyła katowiczanom do zaprezentowania się przed festiwalową i nie tylko festiwalową publicznością. To będzie rodzaj hydeparku – dodaje.

Obywatelska kampania społeczna Katowice – Miasto Gospodarz swoją pierwszą edycję miała na początku sierpnia w czasie OFF Festivalu. W związku ze zbliżającym się festiwalem Tauron Nowa Muzyka, kilkanaście organizacji pozarządowych i ich partnerzy, lokale gastronomiczne, instytucje kultury, lokalne firmy, ciekawe miejsca i mieszkańcy po raz drugi wystawią kanapy na place i ulice Katowic, żeby zaprosić fanów muzyki do rozgoszczenia się w mieście.

- Do Katowic znów przyjadą tysiące fanów muzyki, tym razem nowych brzmień. W ten nietypowy sposób chcemy im pokazać miasto – mówi Wioleta Niziołek-Żądło z Agencji PR Pan Pikto, która zainicjowała i koordynuje kampanię.

Na kanapie przed Galerią Katowicką w czwartek i w piątek (21-22.08) w godz. od 10 do 15 o idei kampanii opowiadać będą członkowie katowickich organizacji pozarządowych. Wśród innych przewidzianych atrakcji jest m.in. pokaz eksperymentów (sobota, godz. 12). 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie


IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY