REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbliża się rewitalizacja lubelskiego Podzamcza

  • Autor: UM Lublin
  • 18 maj 2015 14:04
Zbliża się rewitalizacja lubelskiego Podzamcza
Projekt zagospodarowania Podzamcza w Lublinie, fot. UM Lublin

Projekt miejscowego planu zagospodarowania rejonu Podzamcza zostanie skierowany już  21 maja br. do uchwalenia przez Radę Miasta.

REKLAMA

Mając gotowy dokument planistyczny, Lublin będzie mógł się starać o dofinansowanie projektu rewitalizacji tego obszaru w ramach konkursu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na modelową rewitalizację miast. Czas na złożenie wniosków upływa z końcem czerwca.

Prezydent Miasta Lublin podjął decyzję o rozstrzygnięciu uwag wniesionych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic: Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska, Ruska - informuje miejski portal Lublina.

- Dyskusja wokół Podzamcza toczy się od 2008 roku. Przez tych 7 lat przeprowadziliśmy wiele prac analitycznych, konsultacji i korekt w porozumieniu z partnerami społecznymi. Projekt zagospodarowania rejonu Podzamcza jest po dwukrotnym wyłożeniu publicznym i nadszedł już czas, by zrobić krok naprzód i uchwalić dokument. Mamy szansę na uporządkowanie tego terenu, co więcej stoimy przed możliwością uzyskania środków na projekt rewitalizacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W konkursie urbanistyczno-architektonicznym na rewitalizację i przebudowę obszaru w lutym 2012 roku została wyłoniona zwycięska praca autorstwa dr inż. arch. Stanisława Lessaer z pracowni architektonicznej PA NOVA z Gliwic. Zwycięska koncepcja posłużyła do prac nad projektem planu zagospodarowania Podzamcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY