REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone światło dla budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 02 sty 2015 09:42
Zielone światło dla budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej

Projekt muzeum w Ossowie, w którym ma być pokazane zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku, dostał właśnie pozwolenie na budowę. Jednak jeśli radni nie przyznają pieniędzy, budowa nie ruszy - informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

REKLAMA

Pozwolenie na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej już jest, jednak nadal nie ma pieniędzy. Aby zdążyć z otwarciem na setną rocznicę bitwy - w sierpniu 2020 roku - prace budowlane powinny rozpocząć się już w 2015 roku.

Teraz wszystko leży w rękach radnych gminy Wołomin, którzy w styczniu będą głosować za przyjęciem budżetu na 2015 r. - informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

Projekt zakłada stworzenie placówki, podobnej do nowych muzeów w stolicy, m.in: Powstania Warszawskiego czy Historii Żydów Polskich. Projekt architektoniczny muzeum wykonało Arkon Atelier. Natomiast projekt budowlany wykona Architekt Kaczmarczyk.

Obok makiety bitwy, oryginalnej stuły ks. Ignacego Skorupki, wojskowego kapelana, który zginął podczas bitwy czy zrekonstruowanego munduru bolszewickiego żołnierza poległego pod Ossowem w ekspozycji mają znaleźć się multimedialne prezentacje, rekonstrukcje, a także repliki. Całość znajdzie się w trzech połączonych świetlikami budynkach i zajmie ponad 1300 m. kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY