REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie

  • Autor: wola.waw.pl
  • 07 lip 2014 16:49
Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie
Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, Pierwsze miniatury warszawskich budowli można oglądać w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej w Warszawie, fot. wola.waw.pl
Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie
Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie
Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie
Zobacz miniaturowe zabytki warszawskie

Pierwsze miniatury warszawskich budowli można oglądać w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej. To właśnie na Woli Park Miniatur Województwa Mazowieckiego zainaugurował swoją plenerową działalność.

REKLAMA

Dotychczas można było podziwiać jedynie miniaturę Pałacu Saskiego, która stoi na pl. Piłsudskiego. Od soboty (05.07.2014 r.) w parku Sowińskiego otwarty dla wszystkich jest Park Miniatur, a w nim kilka niesamowitych budowli warszawskich. Kto np. wie jak wyglądało pierwsze stołeczne centrum handlowe? Trzeba przyznać, że budynek "Gościnnego Dworu", w którym znajdowało się kilkadziesiąt sklepów i lokali usługowych robi wrażenie.

Wszystkie prezentowane tu budynki są przepięknie wykonane, z dbałością o każdy detal. Posiadają nawet rynny, które będą naprawdę odprowadzać deszczówkę. Projekt ten ma również ważny aspekt historyczny i edukacyjny. Przywraca do życia znaczące obiekty, których odbudowa raczej nie nastąpi, a zdjęcia nie oddają w pełni ich walorów.

Docelowo Park Miniatur zajmie znacznie większy obszar, znajdą się nim dziesiątki pieczołowicie odtworzonych na podstawie archiwalnych zdjęć, map i opracowań historycznych budynków. Jego twórcy wciąż szukają miejsca docelowej lokalizacji. Tymczasem władze warszawskiej dzielnicy Wola cieszą się z tego, że w wolskim parku mają nową atrakcję, chociaż wstęp będzie płatny, ponieważ jest to także projekt komercyjny.

Pomysłodawcą Parku jest Rafał Kunach - prezes zarządu, za zaprojektowaniem i przygotowaniem modeli stoi wieloosobowy zespół, z architekt i dyrektorką zarządzającą Agnieszką Kabałą-Cholewą na czele.

- Jestem szczęśliwa i dumna, że miniatury znalazły dla siebie miejsce na Woli. Kiedy Park osiągnie już swój docelowy charakter, mam nadzieję, że z sympatią i sentymentem będą Państwo wspominać wolskie początki tego projektu - powiedziała podczas otwarcia burmistrz Woli Urszula Kierzkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY