REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zrewitalizowano zabytkowe środmieście Kielc

  • Autor: UM Kielce
  • 24 sie 2015 09:35
Zrewitalizowano zabytkowe środmieście Kielc
fot. UM Kielce

Zakończył się drugi etap rewitalizacji zabytkowego Śródmieścia Kielc. Projekt aż w 85 proc. finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

REKLAMA

Przebudowano ulice: Warszawską, na odcinku od Al. IX Wieków Kielc do ul. Orlej, Planty na odcinku od Piotrkowskiej do Sienkiewicza, Leśną, zmienił się też wizerunek innych ulic:  św. Leonarda na odcinku od Rynku do Wesołej,  Wesołej na odcinku od ul. Sienkiewicza do Seminaryjskiej oraz ulic Czerwonego Krzyża i Mickiewicza - informuje oficjalny portal miejski um.kielce.pl

W rewitalizowanych miejscach jezdnie zyskały nowe nawierzchnie, powstały nowe chodniki, przebudowano kanalizację deszczową, gazociągową, wodociągową. Wymieniono  oświetlenie uliczne. Na nowo zaaranżowano zieleń. Ławeczki oraz elementy małej architektury zachęcają do zatrzymania się, do odpoczynku. Łącznie rewitalizacją objęto obszar ponad 2 ha, przebudowano ponad 1,5 km dróg. I na tym się nie skończyło. W ramach partnerstwa Gminy Kielce i Muzeum Narodowego w Kielcach prace objęły także przebudowę dziedzińca Pałacu Biskupów Krakowskich wraz z modernizacją infrastruktury obecnego Placu Zamkowego w stylu nawiązującym do założenia barokowej rezydencji. W ramach projektu zrewitalizowano dziedziniec frontowy oraz dziedzińce południowy i północny wraz z przyległymi tarasami. Utworzono strefę wypoczynkową dla pieszych z elementami niskiej zieleni, małej architektury z miejscami do wypoczynku i informacją turystyczną.

Koszt całkowity projektu „Rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc” etap drugi, to ponad 23 mln zł. Wkład własny beneficjenta - gminy Kielce i Muzeum Narodowego, wynosi zaledwie 15 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY