REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Remontowana kamienica pokryta muralem? To Street Art by Fenix

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 wrz 2014 16:25
ArtCover na ul. Górnośląskiej 7A, Warszawa, fot. Fenix Group

ArtCovery przypominają murale, jednak ich żywotność jest znacznie krótsza, gdyż znikają po kilku miesiącach, by pojawić się ponownie w nowym miejscu miasta i w zupełnie nowej szacie graficznej. Miejscem wystawy są ulice Warszawy, zamiast płótna – siatka zabezpieczająca, a zamiast sztalug – fasady odrestaurowywanych kamienic. Wpisują się w modny i pożądany trend wielkomiejski „slow life”.

REKLAMA

Codzienne życie w metropoliach jest bardzo dynamiczne i skupione wokół konsumpcjonizmu. Fenix Group ma poczucie odpowiedzialności za współtworzenie przestrzeni publicznej poprzez przywracanie do życia wiekowych kamienic z zachowaniem ich pierwotnej świetności w każdym detalu. Fasady remontowanych kamienic są osłonięta siatkami, na których prezentowane są w dużym formacie prace współczesnych artystów. 

Najnowszy ArtCover pojawił się właśnie na ul. Górnośląskiej 7A. Autorem plakatu jest dr Mateusz Dąbrowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych, z którą Fenix Group współpracuje w ramach projektu Street Art By Fenix

- Wierzymy, że wyjście ze sztuką na ulicę i swobodny do niej dostęp sprawi, iż przechodnie będą zatrzymywać się, by popatrzeć choć przez chwilę na plakat, a także, że odnajdą dla siebie inspirację i wytchnienie. Każda sztuka, bez względu na epokę, w której powstała, wnosi w nasze codzienne życie wartości, na które warto zwrócić uwagę i otworzyć wrażliwość – powiedziała Beata Sitkowska z Fenix Group.

Fenix Group prowadzi renowację zabytkowych, historycznych kamienic w Warszawie, Łodzi oraz we Wrocławiu. Zrujnowane podczas okresu międzywojennego budynki odzyskują dzięki pieczołowicie prowadzonym pracom swój dawny blask, jednocześnie zmieniając się w atrakcyjne i funkcjonalne apartamentowce, które w najdrobniejszych szczegółach przypominają pierwotny zamysł architektów, rzeźbiarzy, rzemieślników i budowniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY