REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aranżacja wnętrz: Stwórz kreatywne atelier lub industrialne biuro

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 gru 2014 11:28
Aranżacja wnętrz: Stwórz kreatywne atelier lub industrialne biuro
fot. Sto - ispo
Aranżacja wnętrz: Stwórz kreatywne atelier lub industrialne biuro

Nie będzie niczym nowym stwierdzenie, że otaczające nas kolory i faktury wpływają na naszą kreatywność, stymulują do pracy lub wręcz odwrotnie – wprowadzają rozdrażnienie. Co za tym idzie, sposób, w jaki aranżujemy otaczającą nas przestrzeń jest niezwykle ważny, bowiem nie tylko oddziałuje na nasze samopoczucie, ale również reprezentuje nas lub, jeśli mówimy o pomieszczeniach służbowych, naszą działalność.

REKLAMA

Przez wiele lat podstawowym narzędziem pracy zarówno architektów wnętrz, jak i projektantów były farby. Odpowiednie dobieranie ich kolorów czy sposobu nakładania pozwalało uzyskać interesujące faktury i kreacje, dzięki którym wnętrza nabierały oryginalności. Dodatkowym elementem aranżacji było nierzadko oświetlenie, które nie tylko podkreślało kolory danego wnętrza, ale również samo w sobie stanowiło ozdobę, dzięki interesującym formom abażurów czy opraw lamp. Aktualnie na rynku pojawiają się kolejne materiały, które z pewnością są powiewem świeżości zarówno dla projektantów, jak i osób użytkujących aranżowane przez nich wnętrza. Tynki strukturalne do wnętrz to aktualnie jedno z rozwiązań umożliwiających stworzenie niepowtarzalnego efektu na ścianach. Przystosowywane do nakładania nawet na trudnych powierzchniach, doskonale imitują materiały, których normalnie nie stosuje się w aranżacji pomieszczeń lub też umożliwiają stworzenie niespotykanych, intrygujących faktur.

Coraz większą popularnością cieszą się lokale stylizowane na loft lub też takie, które przypominają kreatywne atelier. Co więcej, ta konwencja zaczyna cieszyć się zainteresowaniem nie tylko wśród osób prywatnych, ale również firm takich jak agencje kreatywne, studia projektowe czy architektoniczne, które w ten sposób chcą dodatkowo podkreślić charakter swojej działalności. Tym samym wśród powłok dekoracyjnych znajdziemy zarówno takie, który imitują strukturę betonu, rdzy, a nawet kamienia wulkanicznego. W zestawieniu z charakterystyczną dla industrialnych wnętrz czerwoną cegłą, czy kamienną podłogą, pozwalają kreować przestrzeń jak najbardziej pasującą do standardów loftów. Zgoła innym rozwiązaniem są tynki umożliwiające tworzenie intensywnych w kolorach, nakrapianych powierzchni o chropowatej strukturze. Co więcej, producenci tego typu powłok nierzadko oferują całe zestawy dedykowanych powłok. W kolekcji Design Collection 14|15 firmy Sto - ispo znalazło się nie tylko 12 powłok dekoracyjnych, ale również 33 odcienie, które stworzone zostały z myślą o farbach i tynkach strukturalnych Połączenie różnych materiałów pozowała architektom na zaprojektowanie lokalu nie tylko spójnego pod względem stylu, ale przede wszystkim niepowtarzalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY