REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architektura bez kompromisów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 sie 2017 13:16
Architektura bez kompromisów
fot. mat. prasowe Rockfon
Architektura bez kompromisów
Architektura bez kompromisów
Architektura bez kompromisów
Architektura bez kompromisów
Architektura bez kompromisów

Współczesne projekty obiektów publicznych muszą charakteryzować się nie tylko funkcjonalnością, ale także nietuzinkowym wyglądem. Cenimy bowiem budynki wpisujące się w tkankę miasta, często stające się jego wizytówką. Architekci z kolei nie lubią wybierać pomiędzy estetyką a użytecznością. I nie muszą…

REKLAMA

Projektanci doceniają tradycyjne sufity monolityczne, jednak często mają poczucie, że nie rozwiązują one dostatecznie problemu akustyki budynków. Specjalnie z myślą o nich, konstruktorzy Rockfon stworzyli udoskonalony system sufitowy Rockfon Mono®Acoustic. – U podstaw prac nad systemem stanęła chęć zachowania ciągłości sufitu i wzbogacenia go o zdolność do efektywnego pochłaniania dźwięków. Opracowaliśmy specjalną płytę akustyczną, system konstrukcji do jej mocowania oraz szpachlę kryjącą łączenia płyt i akustyczny tynk pokrywający całą powierzchnię sufitu – mówi Artur Pacyna, Menedżer ds. technicznych Rockfon.

System pozwala na tworzenie sufitów monolitycznych gwarantujących charakterystyczną dla skalnej wełny mineralnej dźwiękochłonność, ochronę przeciwpożarową i odporność na wilgoć. System Mono daje znaczną elastyczność montażu i umożliwia realizację każdego projektu. Ograniczeniem jest już wyłącznie fantazja architekta i inwestora.

Sufity monolityczne to rozwiązanie, które znalazło także zastosowanie m.in. w Posnanii, prestiżowym obiekcie handlowym w Poznaniu i dwóch nowopowstałych toruńskich kościołach. - Architektoniczne założenia obu obiektów przewidywały zastosowanie takiego sufitu, w którym niewidoczne są linie łączenia płyt. Zarówno kopuła w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, jak i sufit ze sklepieniem krzyżowo-żebrowym w kościele przy Szubińskiej wymagały przygotowania skomplikowanej łukowej konstrukcji do mocowania płyt. Dzięki elastyczności płyt można było w łatwy sposób stworzyć dowolną krzywiznę – mówi Krzysztof Dziwulski, certyfikowany wykonawca Mono z firmy ProSystem, który instalował sufity w toruńskich obiektach sakralnych.

System sufitów monolitycznych jest ciągle rozwijany. Z myślą o architektach wprowadzono nowy tynk, który jest teraz jeszcze gładszy i bielszy, dzięki czemu bardzo dobrze odbija światło. Tynk nakłada się technologią natryskową. Dzięki temu uzyskujemy elegancką powierzchnię oraz skracamy czas wykonania prac. Wykonawcy sufitu oszczędzą czas także dzięki specjalnym podkładkom, które redukują ilość punktów mocowania płyty do konstrukcji, czy bezpośrednio do stropu. – Zmieniliśmy kształt krawędzi płyt – obniżenie ich powierzchni na obwodzie w celu zmniejszenia zużycia szpachli na łączeniu płyt i ułatwienia szpachlowania. Mogę śmiało powiedzieć, że Rockfon Mono Acoustic to aktualnie najlepszy, dostępny na rynku monolityczny sufit akustyczny – zapewnia ekspert Rockfon.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY