REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Armatura do zastosowań w klinikach - czym powinna się charakteryzować?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 sty 2017 13:59
Armatura do zastosowań w klinikach - czym powinna się charakteryzować?
fot. Shell

W budynkach takich jak szpitale czy kliniki obowiązują ścisłe zasady dotyczące higieny. Z myślą o specjalnych zastosowaniach w takich obiektach producenci projektują baterie dedykowane placówkom zdrowia, którą można uruchamiać bez użycia dłoni.

REKLAMA

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie i życie ludzkie zachowanie aseptycznych warunków ma kluczowe znaczenie. Jednym ze środków zapobiegania rozwojowi i przenoszeniu się drobnoustrojów jest częste mycie rąk. Obowiązek zachowania higieny odnosi się nie tylko do lekarzy, lecz również pacjentów, którzy powinni mieć szeroki dostęp do urządzeń sanitarnych umożliwiających łatwe uruchamianie. Jednym z rozwiązań, które to umożliwiają jest długa dźwignia, która umożliwia ułatwione uruchamianie.

W bateriach do użytku klinicznego ważny jest też sposób otwierania wypływu wody. Charakterystyczny, wydłużony uchwyt sprawia, że baterię można uruchomić zarówno za pomocą dłoni, jak i łokcia. To duże ułatwienie zwłaszcza dla tych lekarzy, którzy muszą utrzymywać bezwzględna higienę dłoni, jak np. pracownicy oddziałów i klinik chirurgicznych. Rozwiązanie to umożliwia bezproblemową obsługę także osobom kalekim lub mającym ograniczoną sprawność ruchową.

Zachowanie perfekcyjnej czystości obudowy armatury umożliwi np. gładka, chromowana powierzchnia, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Takie rozwiązania są stosowane w nowych bateriach Schell serii VITUS, które są dostępne w dwóch wersjach wykonania, różniących się między sobą mechanizmem regulacji temperatury wody - z mieszaczem mechanicznym lub zaopatrzoną we wbudowany termostat (temperaturę wody można komfortowo regulować za pomocą pokrętła umieszczonego z boku korpusu).

W przypadku baterii do takich zastosowań przydatną cechą będą tez ograniczniki temperatury, które zmniejszają ryzyko poparzenia czy dostosowanie do krótkotrwałej dezynfekcji termicznej, co zapobiega rozwojowi chorobotwórczych ustrojów w instalacji wodnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY