REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Baterie do zadań specjalnych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 maj 2017 12:30
Baterie do zadań specjalnych
fot. mat. prasowe

Bezdotykowe sterowanie, termostaty czy moduły pozwalające na elektroniczne sprzężenie armatury z centralnym systemem zarządzania budynkiem (BUS) - nowoczesna armatura do wnętrz publicznych daje coraz większe możliwości.

REKLAMA

Takie cechy ma nowa bateria z serii armatur naściennych VITUS marki Schell. Linię armatury uzupełni wersja sterowana bezdotykowo za pośrednictwem podczerwieni, z termostatem i opcjonalnym modułem pozwalającym na elektroniczne sprzężenie armatury z centralnym systemem zarządzania budynkiem (BUS).

Nowe armatury SCHELL VITUS E zostały zaprojektowane z myślą o budynkach, w których wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higieny rąk, jak np. obiekty służby zdrowia czy zakłady przetwórstwa żywności. Mechanizm sterowania na podczerwień eliminuje ryzyko przenoszenia się bakterii aż o 80 proc., a niezawodny termostat zapobiega ewentualnemu poparzeniu. Mnogość wykonań pozwala na dopasowanie armatury pod względem funkcjonalnym. Dostępne są baterie ze sterowaniem na podczerwień (E), z dodatkowym termostatem (w wersji E-T), a dodatkowo – modułem elektronicznym umożliwiającym połączenie z systemem eSCHELL pozwalającym na centralne sterowanie grupą armatur. 

Te elektroniczne baterie zostały zaopatrzone w szereg funkcji ułatwiających zachowanie higieny nawet w bardzo rozległych instalacjach. Wypływ wody jest otwierany i zamykany w momencie pojawienia się ręki przed okienkiem sensora, dzięki czemu użytkownicy mogą sami decydować o ilości wypływającej wody. Możliwe jest również ustawienie czasu, po którym bateria się wyłącza – w zakresie od 4 do 240 sekund. Oprócz podstawowej zalety, jaką jest bezdotykowa obsługa, armatura posiada także program płukania antystagnacyjnego, który zapobiega namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów w rzadziej użytkowanych punktach instalacji. Baterie uruchamiają się w regularnych odstępach 24 godzin od ostatniego użycia, przepłukując instalację przez 20 sekund. Armatura jest ponadto przystosowana do krótkotrwałej dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 70º C. Automatyczne odkażanie instalacji w wysokiej temperaturze można ustawić m.in. za pośrednictwem systemu elektronicznego centralnego sterowania tej marki, co znacznie ułatwia utrzymanie instalacji we wzorowym stanie sanitarnym. Optymalną higienę wody pitnej zapewnia ponadto materiał, z którego został wykonany korpus baterii. Stop mosiądzu zgodny z niemieckim rozporządzeniem TrinkwV jest neutralny pod względem chemicznym, dlatego nie wchodzi w reakcję z wodą.

Wersja E-T z wbudowanym termostatem umożliwia samodzielną regulację temperatury wody za pomocą dźwigni, a także ustawienie maksymalnego parametru 38º C, co eliminuje ryzyko poparzeń. Bateria dba również o pełne bezpieczeństwo stosowania w przypadku awarii systemu wodnego. W sytuacji braku zimnej wody inteligentna elektronika blokuje możliwość korzystania z baterii. Ponadto w połączeniu z systemem elektronicznego centralnego sterowania tej marki, rozwiązanie monitoruje status instalacji i wysyła powiadomienia w razie ewentualnych awarii zaworów elektromagnetycznych. W zależności od miejsca wykorzystania i indywidualnych potrzeb użytkowników możliwy jest dobór długości wylewki, która występuje w trzech wymiarach: 210, 270 i 330 mm. Zasilanie na baterię alkaliczną sprawia, że instalacja baterii  jest równie łatwa, jak w przypadku modelu samozamykającego, dlatego jest ona odpowiednia do każdego rodzaju budownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY