REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Specjalistyczne posadzki w The Tides

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 sty 2017 12:03
Bezpieczeństwo ponad wszystko. Specjalistyczne posadzki w The Tides
The Tides, wizualizacja
Bezpieczeństwo ponad wszystko. Specjalistyczne posadzki w The Tides
Bezpieczeństwo ponad wszystko. Specjalistyczne posadzki w The Tides

The Tides, budynek biurowo-apartamentowy projektu Kuryłowicz & Associates, został wyposażony w specjalistyczne posadzki parkingowe Deckshield.

REKLAMA

Obiekt, którego inwestorem jest The Tides Property Group, oferuje ponad 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 10 luksusowych apartamentów. Użytkownicy budynku mają do dyspozycji 125 miejsc postojowych, z czego 75 w garażu podziemnym, a także 42 stanowiska dla rowerów. Na całej powierzchni parkingu na poziomie „-1” wykonano specjalistyczne posadzki poliuretanowo-kwarcowe w systemie Deckshield opracowanym przez Flowcrete Polska.

Posadzki Deckshield są wykonywane na bazie żywicy poliuretanowej z dodatkiem piasku kwarcowego, dzięki czemu są elastyczne i wodoszczelne, a przy tym odporne na duże obciążenia mechaniczne. Technologia ta pozwala zabezpieczyć betonowe podłoże przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów, a także przed działaniem paliwa i innych płynów samochodowych oraz chlorków zawartych w solach drogowych. System Deckshield jest dostępny w żywych kolorach, które optycznie powiększają powierzchnię parkingu. Ponadto, ma antypoślizgową powierzchnię zwiększającą przyczepność opon do podłoża oraz redukuje hałas związany z ruchem pojazdów.

- Posadzki na parkingu podziemnym w The Tides – zarówno na miejscach postojowych, jak i na drogach jezdnych – mają jednolity szary kolor w odcieniu Mid Grey. Na nich wykonano specjalnie zaprojektowane oznaczenia w kontrastowych kolorach, które ułatwiają orientację w przestrzeni i usprawniają organizację ruchu – powiedział arch. Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates.

Posadzki Deckshield znajdują szerokie zastosowanie w garażach podziemnych jedno- i wielopoziomowych, w garażach nadziemnych – na kondygnacjach pośrednich oraz na parkingach zewnętrznych, a także na rampach. W Warszawie zostały wykonane m.in. w nowo powstałych biurowcach, takich jak Warsaw Spire czy Q22 oraz, w ramach modernizacji istniejącego budynku, w Warsaw Trade Tower.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY