REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biura bez hałasu

  • Autor: PropertyDesign.pl / Fluffo, Rockfon, Ecophon, Pilkington
  • 31 sie 2016 14:00
Biura bez hałasu
Fluffo właśnie poszerzyło swoją ofertę o linię nowych produktów stworzonych z myślą o wnętrzach biurowych. Nowości to trudnopalne, dekoracyjne panele ścienne dla biur, ekrany akustyczne, wygłuszające nakładki na ścianki rozdzielające biurka oraz panele 3D na przeszklone ściany. / fot. Fluffo
Biura bez hałasu
Biura bez hałasu
Biura bez hałasu
Biura bez hałasu

Aż 70% pracowników (jak wynika z ostatniego raportu Lessman Review) jest niezadowolonych z poziomu hałasu w biurze. Potrzebują aż 10-15 min, aby skoncentrować się na zadaniu, które zostało przerwane przez niechciany hałas.

REKLAMA

Wystarczy zaledwie kilka godzin, aby zacząć odczuwać pierwsze uciążliwości związane z pracą w biurze. Jakie rozwiązania pomagają radzić sobie z hałasem?

Magda Szubert, która w firmie Ecophon Saint-Gobain zajmuje się akustyką biur i jej wpływem na pracowników twierdzi, że spadek wydajności to problem, który drogo kosztuje firmy.

- Wraz ze zwiększonym poziomem hałasu wzrasta poziom stresu u pracowników, co może mieć wpływ na podwyższone ciśnienie krwi, spadek efektywności, a w efekcie na zwiększoną ilość zwolnień chorobowych. Zatem poprawa akustyki biura i obniżenie poziomu hałasu może pozytywnie wpłynąć na wyniki całej firmy – kontynuuje Szubert.

Istotne jest więc np. w aranżacja biura wykończenie sufitów, ścian oraz umeblowanie. Co ważne: takiej odpowiedniej aranżacji można dokonać w każdym momencie, także w trakcie funkcjonowania obiektu. Wykorzystanie właściwych materiałów dźwiękochłonnych, np. sufitów podwieszanych, paneli ściennych, czy wolnostojących ekranów akustycznych, pozwoli ograniczyć zasięg dźwięku i zapewnić prywatność rozmów między grupami pracowników.

W pracy spędzamy większą część dnia, można więc śmiało powiedzieć, że biuro stało się drugim domem. Warto więc zadbać o stworzenie w nim warunków zapewniających nam dobre samopoczucie i komfort pracy. Zła akustyka pomieszczeń rozprasza i przeszkadza. Do hałasu i gwaru nie można się przyzwyczaić, na walkę z nim nasz organizm zużywa bardzo dużo energii. Negatywny wpływ hałasu we wnętrzu można ograniczyć poprzez stosowanie odpowiednich produktów i materiałów dźwiękochłonnych.

Fluffo Fabryka Miękkich Ścian to polski producent miękkich paneli ściennych, które oprócz funkcji użytkowej pochłaniania dźwięku, pełnią również rolę ozdoby ściennej. Jego oferta właśnie uległa poszerzeniu o linię nowych produktów stworzonych z myślą o wnętrzach biurowych. Nowości to trudnopalne, dekoracyjne panele ścienne dla biur, ekrany akustyczne, wygłuszające nakładki na ścianki rozdzielające biurka oraz panele 3D na przeszklone ściany. Każdy z produktów nowej linii Fluffo dla biur dostępny jest w pięciu klasycznych kształtach i 52 autorskich kolorach. 

Jeśli inwestor zechce zadbać o komfort akustyczny biura może też zwrócić uwagę na produkty Ecophon, które  nie tylko przyczyniają się do tworzenia korzystnego środowiska akustycznego, ale również do poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.  Jedną z najdokładniej przebadanych substancji zanieczyszczających powietrze wewnątrz pomieszczeń jest formaldehyd (CH2O). Produkty Ecophon spełniają wymogi najbardziej rygorystycznych norm i certyfikatów na rynku. Francuska norma dotycząca lotnych związków organicznych, klasa A+ stanowi obecnie najbardziej restrykcyjny poziom certyfikacji, z dopuszczalną emisją formaldehydu w ilości 10 µg/m3.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY