REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro jak plac zabaw? Dzięki meblom jest to możliwe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 maj 2017 12:20
Biuro jak plac zabaw? Dzięki meblom jest to możliwe
fot. mat. prasowe

Czym jest kreatywność? To wyjście poza standardowe schematy myślowe, nadanie nowego znaczenia dobrze znanym rzeczom i zjawiskom. To zestawianie przeciwieństw i eksperymentowanie, które w efekcie prowadzi do ciekawych rozwiązań. Odpowiedni dobór mebli w przestrzeni biurowej pozwala stymulować ten aspekt pracowniczej twórczości.

REKLAMA

Burza mózgów, praca w podgrupach czy przestrzeń do prezentacji? Nowe pomysły na elastyczną aranżację miejsca do pracy zespołowej pozwalają szybko przemienić biurową przestrzeń w nowy obszar funkcjonalny. 

Jednym z rozwiązań, które temu sprzyja jest system mobilnych modułów PIXEL od firmy Bene. To pierwszy produkt w ofercie firmy wpisujący się koncepcję „playground”, czyli wielofunkcyjnego, mobilnego wyposażenia dostosowującego się do bieżących potrzeb firmy. Promowany hasłem „Build Your Ideas”, ma oddawać idee nowoczesnego zespołowego stylu pracy, a tym samym zmian, jakim musi sprostać współczesne biuro.

Innowacja to praca zespołowa. Ile osób, tyle ciekawych punktów widzenia, których zderzenie może prowadzić do nowatorskich rozwiązań. Dlatego to podczas burz mózgów, formalnych dyskusji i nieformalnych spotkań przy kawie rodzą się przełomowe pomysły na biznes - wyposażenie biura te interakcje musi wspierać.

 - PIXEL nie jest klasycznym systemem biurowym, tylko koncepcją elastycznej aranżacji przestrzeni do pracy zespołowej typu DIY. U podstaw stworzenia modułów stoi chęć wyjścia naprzeciw potrzebom firm bazujących nie na zasobach materialnych czy pracy odtwórczej, ale kreatywnej idei i pomysłach – mówi Katarzyna Jasińska, Dyrektor Zarządzająca polskim oddziałem firmy Bene. 

System składa się z drewnianych modułów, które w połączeniu z akcesoriami i ramą FRAME_S tworzą mobilną, elastyczną i gotową do pracy przestrzeń warsztatową. I to dokładnie taką, jaka jest w danym momencie najbardziej potrzebna. Pozwala na błyskawiczną zamianę miejsca do burzy mózgów w strefy do pracy w podgrupach, a tych znowu w audytorium do prezentacji. Nie używamy przy tym ani jednego gwoździa, śrubki czy młotka.

Takie modułowe rozwiązanie może wyglądać jak drewniane pudełko, ale w rzeczywistości spełnia wiele różnych funkcji. Będzie idealnym stolikiem, kiedy potrzebne jest miejsce na notatki. Mobilnym siedziskiem, gdy chcemy popracować lub zrobić burzę mózgów. Dwa moduły ustawione na sobie i przykryte blatem stworzą zaś w pełni funkcjonalny stół, na którym ustawimy laptop do prezentacji. To, co ostatecznie powstanie z zestawienia drewnianych modułów, zależy tylko od potrzeb i dostępnego miejsca.

A jeśli to właśnie przestrzeń jest głównym problemem w aranżacji biura? Moduły można szybko ustawić lub przestawić, zamieniając stolik  w ławę, a tę znowu w trybuny, na których usiądą uczestnicy spotkania czy prezentacji. Po skończonej burzy mózgów kilka ruchów pozwoli uporządkować biuro i stworzyć komfortowe stanowiska do pracy w podgrupach.

Autorem koncepcji elastycznego systemu jest Didi Lenz. Prosty a zarazem uniwersalny design jest dziełem austriackiego architekta Christiana Hornera.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY