REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lis 2016 14:00
Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli
Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli
Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli
Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli
Biurowe strefy wyciszenia - nowa propozycja od producenta mebli

Sposób pracy dynamicznie ewoluuje, stawiając w centrum zainteresowania potrzeby
i oczekiwania pracownika - firma to przecież przede wszystkim ludzie. W końcu około 90% wszystkich kosztów przedsiębiorstwa dotyczy kwestii kadrowych. Coraz więcej menedżerów dostrzega, jak ważne jest dbanie o ten kapitał poprzez wprowadzenie do biura rozwiązań, które będą wspierały jego użytkowników.

REKLAMA

Przykładem są najnowsze produkty marki Mikomax Smart Office: #Hush Phone i #Hush Closed.  Zarówno w przypadku pierwowzoru, jak i jego alternatywnych wersji, główne funkcjonalności koncentrują się wokół trzech zagadnień: akustyki, mobilności i wielofunkcyjności. To właśnie ostatnia cecha, a także kompaktowość pozwalająca na łatwe wprowadzenie mebli z tej serii do istniejącej przestrzeni, stanowi główny wyróżnik projektu.

System otwartych kabin #Hush to alternatywa dla kosztownych i mało efektywnych sal konferencyjnych i focus roomów. Rozwiązanie zaproponowane przez Mikomax Smart Office bazuje na stworzeniu specjalnych mini-stref dedykowanych pracy o różnej dynamice, z możliwością szybkiej rearanżacji. Całość została zaplanowana tak, aby można było ją włączyć w ramy istniejącego już wyposażenia. #Hush rozwiązuje kwestię wygospodarowania przestrzeni o nowej funkcjonalności na problematycznym w tym aspekcie obszarze open space. #Hush zapewnia izolację akustyczną, która sprzyja przeprowadzaniu kameralnych spotkań, rozmów telefonicznych, wideokonferencji czy nawet relaksowi.  

#Hush Closed stanowi odpowiedź na potrzebę kreacji wielofunkcjonalnych rozwiązań biurowych,  umożliwiających m.in. szybkie zebrania ad hoc członków zespołów projektowych bądź spotkanie z klientem. #Hush Closed dzięki zastosowaniu szklanych drzwi maksymalizuje izolację akustyczną od otwartej przestrzeni i zwiększa poufność rozmów. Rozwiązanie sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach - zajmuje szerokość dwóch standardowych biurek. Jego konstrukcja i lekki szkielet umożliwiają łatwy transport oraz przestawianie w ramach biura przy jego rearanżacji, bez konieczności demontażu. Projekt wspiera użytkownika. Aby umożliwić ładowanie różnych mobilnych urządzeń elektrycznych, przewody mogą być pociągnięte zarówno poprzez sufit, jak i podłogę. Dzięki temu system nie wymaga poprowadzenia dodatkowego podłączenia w biurze, co ułatwia jego włączenie w ramy zorganizowanej przestrzeni. Dodatkowo, #Hush Closed umożliwia zainstalowanie tablicy whiteboard lub TV, pozwalającego na projekcję prezentacji biznesowej, filmu promocyjnego czy przeprowadzenia wideokonferencji. Komfortowe warunki pracy zapewnia system aktywnej wentylacji uruchamiany czujnikiem ruchu z opóźnieniem wyłączenia. Wykorzystanie szklanej ścianki zapewnia wrażenie przestronności, zapewniając dostęp do światła dziennego i widok na resztę biura. Wszystko to przy jednoczesnej izolacji dźwięków z zewnątrz.

 Jednym z największych mankamentów otwartej przestrzeni biurowej jest hałas i w konsekwencji utrudnione przeprowadzanie swobodnej, niczym niezakłóconej rozmowy telefonicznej. Jak  to rozwiązać? Odpowiedzią jest budka telefoniczna #Hush Phone. Projekt pozwala na wyodrębnienie miejsca izolowanego akustycznie, co znacząco wpływa na komfort użytkownika i lepszą jakość konwersacji, jednocześnie nie rozpraszając pozostałych członków zespołu. Dzięki dwóm szklanym ścianom wnętrze zyskuje na przestronności, podczas gdy dwa pozostałe zabudowane boki, odgradzają rozmówcę od bodźców zewnętrznych, ułatwiając koncentrację.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY