REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 cze 2014 12:50
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych
fot. Roleta Uni CX Lotari
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych
Cała wiedza na temat rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne wygrywają wyścig w popularności z firanami. Dlaczego? bo są funkcjonalne i umożliwiają sprawowanie pełnej kontroli nad ilością światła wpadającego do wnętrza.

REKLAMA

Bogactwo modeli sprawia, że wybór odpowiedniej rolety nie należy jednak do najprostszych. Tłumaczymy, czym różnią się poszczególne systemy i jakie efekty w pomieszczeniach można dzięki nim osiągnąć.

Klasyka lub nowoczesność

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy rolety: klasyczne, mini oraz zabudowane – kasetowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie z wymienionych to rolety wolno wiszące (tkanina nawinięta jest na rolkę z systemem np. żyłek napinających). Miejscem montażu rolety klasycznej jest sufit, nadproże lub ściana wnęki okna. Jest to ściśle związane z głównym przeznaczeniem tego typu rozwiązania. – Rolety klasyczne są odpowiednie do zasłaniania dużych, przeszklonych powierzchni oraz całych wnęk okiennych i okien o nietypowym kształcie. Są one skutecznym i solidnym rozwiązaniem, w dużo przystępniejszej cenie niż np. rolety kasetowe, co czyni je bardzo atrakcyjnym systemem – tłumaczy Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Rolety mini montuje się z kolei bezpośrednio na ramie okna, przy użyciu bezinwazyjnych haczyków. W efekcie zasłaniają one poszczególne szyby, nie zaś całe okno. Jest to rozwiązanie dające zdecydowanie większą swobodę podczas wystroju wnętrza, bardziej estetyczne od rolet klasycznych i eksponujące samo okno. Trzeci rodzaj – rolety zabudowane, kasetowe są natomiast najbardziej inwazyjnym systemem. Rolkę, na którą zwija się materiał, przykręca się lub przykleja do ramy. Materiał jest w tym przypadku zainstalowany w prowadnicach przytwierdzonych do listwy przyszybowej.

Szczegół robi różnicę – system zwijania

Dokonując wyboru rolety wewnętrznej, należy również zwrócić uwagę na zastosowany w niej mechanizm zwijający. Najpowszechniejsze systemy opierają się na zwijaniu ręcznym, za pośrednictwem łańcuszka koralikowego, paska, lub sznurka. Wymienione mechanizmy nie są skomplikowane, charakteryzują się płynnością obsługi i niezawodnością. Coraz popularniejsze są jednak rolety z mechanizmem bezsznurkowym. Wykorzystany w nich system oparty jest na mechanizmie sprężynowym, umożliwiającym automatyczne zwijanie rolety, ustawienie jej na dowolnym poziomie za jednym pociągnięciem ręki. – Rozwiązanie bez zastosowania systemu koralikowego gwarantuje wygodę użytkowania i estetykę przy jednoczesnym wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przez wzgląd na swoje cechy, rolety z tym modułem polecane są do pokoi dziecięcych, gościnnych i do wnętrz biurowych oraz sali konferencyjnych. Powinni docenić je zwolennicy nowoczesnych rozwiązań i praktycznych udogodnień, dzięki którym można zaoszczędzić czas. W naszej ofercie są to rolety Clever Spring z systemem smartroll – wyjaśnia Leszek Jarema.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY