REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co łączy nowoczesne systemy parkingowe i klocki Lego?

  • Autor: propertydesign.pl
  • 27 mar 2014 09:46
Co łączy nowoczesne systemy parkingowe i klocki Lego?
System parkingowy, fot. FAAC

Możliwość dodawania i odejmowania, układania i przestawiania elementów wedle własnych potrzeb i upodobań. Modułowość to jedna z tych cech, którą inwestorzy poszukują w systemach parkingowych najchętniej. Na jakiej zasadzie to wszystko działa?

REKLAMA

W Polsce coraz częstszym standardem w planowaniu urbanistycznym ścisłych centrów miast jest pełna automatyka. Zarządzane przez centralny komputer systemy parkingowe oferują szereg funkcjonalnych i ekonomicznych korzyści. Bardzo wysoka „szczelność” nie przepuszcza żadnego auta bez opłaty i w pełni zabezpiecza przychody inwestora, zaś szybkość wydawania i odczytywania biletów oraz sprawność szlabanów pozwala obsłużyć parkingi o największym natężeniu ruchu. To standard.

Modułowość systemów polega na elastyczności w doborze ich elementów na etapie projektowania i wyceny, a także możliwości dokładaniu kolejnych urządzeń. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby do oddzielnych części parkingu dobudować… kolejne przeszkody. Np. w postaci wysoce funkcjonalnego szlabanu lub chowanych w podłożu słupków kontroli dostępu. – Systemy modułowe tworzy się tak, by do pojedynczej jednostki sterującej można było podłączyć wiele elementów, także w ramach kilku osobnych parkingów. Szczególne rozwiązanie konstrukcyjne pozwalają w łatwy sposób zwiększyć liczbę miejsc na parkingach zarówno jedno- jak i wielopoziomowych – tłumaczy Waldemar Stehbach, ekspert marki FAAC.

Systemy kontroli dostępu, którymi sterować można lokalnie lub zdalnie, dają wiele możliwości. Wszystko to za sprawą mnogości rozwiązań, jakie czołowi producenci mają do zaoferowania. – Inwestorowi możemy zaproponować takie modyfikacje systemu, jak zwiększające bezpieczeństwo pojazdów rozpoznawanie tablic rejestracyjnych czy dodatkowe drukarki bezprzewodowo zwalniające z opłat lub rabatujące bilety bez dostępu do sieci lub komputera zarządzającego. Dzięki elastycznemu i łatwemu w obsłudze oprogramowaniu możemy szczegółowo zarządzać opłatami, ustanawiając oddzielne ceny dla klientów jednorazowych oraz stałych. Modułowość systemu pozwala wydzielić osobne miejsca dla tych drugich, nie naruszając przy tym funkcjonowania całości – dodaje Waldemar Stehbach.

Nowoczesne systemy parkingowe są wszechstronne i przystosowane do praktycznie każdych wymagań inwestorów. Wielokondygnacyjne lub płaskie. W pełni bezzałogowe lub obsługiwane przez człowieka. Płatne lub bezpłatne. Modułowość pozwala nie tylko dostosować parking do indywidualnych potrzeb, ale też łatwo go modyfikować, usprawniać i rozbudowywać. Zupełnie jak klocki Lego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY