REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czerń we wnętrzach - bogatsza, niż sądzicie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 sty 2017 13:00
Czerń we wnętrzach - bogatsza, niż sądzicie
fot. Quick-Step

W przeciwieństwie do jasnych, białych wnętrz, których stylistyka jest już oswojona, wykorzystanie czerni w aranżacji wciąż budzi opory zarówno klientów, jak i projektantów. Czerń na ścianach czy podłogach to jednak nie tylko głęboka, jedna barwa. Współczesne technologie pokazują, że można w eleganckiej, mrocznej stylistyce stworzyć ciekawe aranżacje odznaczające się wieloma subtelnościami.

REKLAMA

Wnętrze stanie się szykowne i jednocześnie zyska wyjątkowo naturalny urok. Dzięki wyczuwalnym w dotyku słojom i sękom podłoga, stworzona z użyciem klasycznego materiału, jakim jest dąb, będzie ważnym akcentem pomieszczenia.

Ci, którym marzy się podłoga o wyglądzie naturalnego drewna, ale która byłaby łatwa w konserwacji, mogą rozważyć wybór paneli imitujących drewno. Produkowane dziś laminaty mają nie tylko realistyczny i luksusowy wygląd prawdziwego dębu, ale również cały szereg praktycznych zalet, w tym odporność na zużycia i wilgoć.

Z kolei odcień ciemnego brązu jest idealnym wyborem dla tych, którzy marzą o stworzeniu ciepłej i przytulnej atmosfery. Dzięki niemu nawet najbardziej zwyczajne pomieszczenie nabierze bajkowego charakteru.

Osoby, które nie boją się wyzwań, nie przejdą obojętnie obok kolekcji, które przypominają swoim wzorem opalone deski. Przy ich tworzeniu producenci sięgają do wielowiekowej japońskiej tradycji, która polega na przypalaniu drewna w celu nadania mu naturalnej warstwy ochronnej. Tekstura spalonego drewna jest niezwykle wyjątkowa i nadaje współczesnym wnętrzom elegancji z nutką dramatyzmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY