REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy folia może być… inteligentna? Tak!

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Sonte Poland Sp. zo.o.
  • 10 maj 2016 14:33
Czy folia może być… inteligentna? Tak!

Ostatnie dekady dla projektowania biur to nie tyle ewolucja, co rewolucja. W przestrzeniach biurowych spotykamy coraz więcej błyskotliwych rozwiązań i innowacyjnych technologii. A jedną z nich jest właśnie inteligenta folia okienna produkowana przez firmę Sonte, która stworzyła produkt szyty na miarę.

REKLAMA

Inteligentna folia okienna firmy Sonte swój początek miała na Kickstarterze - największej platformie crowdfundingowej na świecie. Od tamtego czasu firma rośnie w siłę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Od pewnego czasu produkt ten jest również dostępny w Polsce.

Czym tak naprawdę jest Sonte?

Technologia oferowana przez Sonte pozwala na sterowanie prywatnością zarówno w biurze jak i domu. To problem, z którym do tej pory radziliśmy sobie za pomocą żaluzji, rolet bądź...wcale, bo brakowało innych możliwości, kiedy te metody nie były wystarczające. Jest ona przyjazna użytkownikowi, bo została tak zaprojektowana, aby każdy mógł samodzielnie ją nakleić na już zamontowane okno czy inne szklane powierzchnie w biurze. Produkowana jest bowiem na warstwie samoprzylepnej pokrytej folią podobnie jak folia ochronna na telefon (technologia peel and stick), którą można przyciąć w każdym miejscu do odpowiedniego rozmiaru bez specjalistycznego sprzętu. Warto dodać, że Sonte jako pierwsza firma w Polsce stworzyła autorski system ścianek szklanych dopasowany pod produkt, wychodząc na przeciw wymaganiom inwestorów oraz klientów korporacyjnych.

Co ciekawe, sterowanie możliwe jest zdalnie za pomocą smartphona bądź tabletu poprzez dostosowywanie ilości światła przenikającego przez okna. Dla bardziej konserwatywnych użytkowników, jest opcja sterowania włącznikiem bądź pilotem. Niezaprzeczalnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że folia w 99 proc. hamuje promienie UV i 80 proc. promienie podczerwone co udowodnione jest badaniami przeprowadzonymi przez laboratoria SGS. A do tego ma korzystny wpływ na ogólny wygląd biura.

Jak działa inteligentna folia?

Folia okienna Sonte posiada warstwę ciekłych kryształów zlokalizowaną między dwoma warstwami folii PET. Kiedy ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza (folia jest włączona) układają się w sposób regularny i dzięki temu folia jest przezroczysta. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona) układają się one w sposób nieregularny i folia jest matowa (mleczna). Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu inteligentnej "Technologii Cyfrowego Cieniowania", która dzięki ciekłym kryształom zlokalizowanym między dwoma warstwami folii PET pozwala na sterowanie przezroczystością folii poprzez dostarczanie jej odpowiedniego napięcia.

Dotychczas wspomniana technologia ze względu na swoją cenę i trudności w montażu oraz obsłudze zarezerwowana była wyłącznie dla dużych korporacji. Dzisiaj, dzięki folii Sonte to rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich, niezależnie od możliwości finansowych i technologicznych.

Sonte wydaje się być naturalnym następcą rolet czy żaluzji na miarę XXI wieku.

Podobał się artykuł? Podziel się!REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY