REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy okna mogą być inteligentne?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 maj 2016 14:48
Czy okna mogą być inteligentne?
Internorm, realizacja
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?
Czy okna mogą być inteligentne?

Świat nieustannie dąży do poprawy komfortu życia. Zmieniają się technologie, jak również sprzęty domowego użytku, które coraz częściej określa się jako „inteligentne”. Czy można stworzyć również inteligentne okna?

REKLAMA

Austriacki Internorm udowadnia, że tak, i regularnie poszerza swoją ofertę o nowe, innowacyjne produkty oraz elementy wyposażenia.

W trosce o utrzymanie ciepła

Otwieranie okien uchodzi za najprostszy i najszybszy sposób na wietrzenie pomieszczeń. Niestety w zimie błyskawicznie doprowadza on do ich wychłodzenia, co bywa uciążliwe, zwiększa wydatki związane z ogrzewaniem, a dla części osób kończy się przeziębieniem. Dlatego inżynierowie Internormu postanowili stworzyć wentylację, która odpowiednio ogrzeje powietrze przed wtłoczeniem go do budynku. W ten sposób powstała technologia I-tec Wentylacja, a jej najważniejszymi elementami jest wywietrznik z wymiennikiem ciepła zintegrowany z ramą okna. Dzięki temu systemowi okno wymienia stare powietrze na świeże, jednocześnie odzyskując nawet do 93 proc. utraconej energii. W trybie turbo okno może wymienić nawet do 39 m3 powietrza w ciągu godziny. Rozwiązanie to jest idealne również dla alergików, ponieważ w wywietrznik wbudowane są filtry, które oczyszczają powietrze z pyłków. Wentylację I-tec można sterować w bardzo prosty sposób, poprzez panel umieszczony na ramie okiennej. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania całym systemem wentylacji, za pomocą tabletu lub smartfona, poprzez aplikację I-tec SmartWindow.

Szybko, skutecznie, automatycznie

Opracowana przez Internorm wentylacja umożliwia wietrzenie poszczególnych pomieszczeń, a wiec np. łazienki, kiedy trzeba szybko odprowadzić nadmiar wilgoci. Czujnik stale mierzy jej poziom i, jeśli ten okaże się zbyt wysoki, wentylacja I-Tec zostaje automatycznie uruchomiona. Sterowanie ręczne odbywa się poprzez niewielki panel umieszczony na ramie okiennej. By zatrzymać proces wymiany powietrza, wystarczy nacisnąć przycisk bądź zamknąć wywietrznik – system wyłączy się wówczas automatycznie. Także konserwacja wentylacji nie powinna nikomu sprawiać problemów: łatwo ją czyścić, ponieważ przewody powietrzne nie są długie (co ogranicza do minimum liczbę drobnoustrojów), a znajdujący się w ramie okiennej filtr chroniący przed zanieczyszczeniami oraz pyłkami roślin można bezproblemowo wymienić samemu (czynność tę zaleca się raz na 2 lata).

Wymiennik ciepła nie wymaga natomiast przeglądów i nie ulega zamarznięciu. Podczas działania wykorzystuje on ciepłe, odprowadzane na zewnątrz powietrze, do ogrzania świeżego. Co ważne, by cieszyć się wentylacją I-tec, nie trzeba kuć ścian – wystarczy zamontowanie samych okien.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY