REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dachowe innowacje w fabryce świec

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sie 2016 15:50
Dachowe innowacje w fabryce świec
Rozbudowa fabryki Bolsius, fot Rockwool
Dachowe innowacje w fabryce świec
Dachowe innowacje w fabryce świec

Bolsius, fabryka produkująca świece, zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu w Zalesiu Małym o dodatkową powierzchnię produkcyjną i socjalno-biurową. To jedna z pierwszych inwestycji, na których zastosowano rozwiązania z wełny skalnej do izolacji dachów płaskich.

REKLAMA

Powstający dla firmy Bolsius obiekt składa się z dwóch części – produkcyjnej o pow. 5 700 mkw. i socjalnej o pow. 800 mkw., które mają spełniać dwie zupełnie różne funkcje. W przypadku obiektów produkcyjnych, w których pojawiają się materiały łatwopalne ważne jest, aby wykorzystane przy budowie materiały były najwyższej jakości i zapewniały znajdującym się wewnątrz osobom oraz samemu obiektowi bezpieczeństwo pożarowe. Z kolei w przypadku budynków biurowych dodatkowym ważnym aspektem jest zapewnienie optymalnych warunków do pracy – czyli dbałość o komfort akustyczny. Dla inwestorów, bez względu na rodzaj budynku, istotne jest także, aby budynek był tani w utrzymaniu i efektywny energetycznie.

- Wełna gwarantuje, że izolacja będzie szczelna, trwała, zapewni komfort akustyczny w pomieszczeniach oraz co bardzo ważne będzie stanowiła bierne zabezpieczenie przeciwpożarowe – powiedział Tomasz Szpak, projektant z firmy AMBIT, generalnego wykonawcy obiektu Bolsius.

W hali produkcyjno-biurowej Bolsius wykorzystane zostało najnowsze rozwiązanie Rockwool do dachów płaskich. – W związku z wciąż rosnącymi oczekiwaniami odnośnie efektywności energetycznej rekomendujemy wykonywanie izolacji dachów w dwóch warstwach – gwarantuje to większą trwałość ocieplenia i niweluje ryzyko powstawania w przyszłości mostków termicznych. W przypadku tej inwestycji użyto nowego rozwiązania do dachów płaskich opartego na najnowszych płytach z naszego portfolio. Są to twarde płyty ze specjalnie utwardzoną powierzchnią, które jednak zachowują doskonałą izolacyjność termiczną – podkreśla Daniel Drozdowicz, Produkt Manager segmentu dachów płaskich z firmy Rockwool.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY