REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Do niewielkich projektów małej architektury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lip 2014 13:07
Do niewielkich projektów małej architektury
fot. Bloczki Uni Split
Do niewielkich projektów małej architektury
Do niewielkich projektów małej architektury
Do niewielkich projektów małej architektury

Przy zagospodarowaniu przestrzeni wokół budynku warto poświęcić więcej uwagi na poszukiwanie nowoczesnych i ciekawych rozwiązań.

REKLAMA

Znalezienie odpowiednich rozwiązań sprawi, że otaczający teren spełni funkcje nie tylko praktyczne, ale będzie się pięknie prezentował. Doradzamy z czego wznosić elementy małej architektury, aby stanowiły funkcjonalny i dekoracyjny element każdego ogrodu.

Do wznoszenia ogrodzeń i murków oraz obudowania schodów, wzniesień i skarp, powinniśmy wykorzystać materiał odporny i trwały, gdyż elementy te będą nieustannie poddawane niekorzystnym czynnikom atmosferycznym.

Duża przestrzeń, mały wysiłek

Bloczki Uni Split mogą być wykorzystane zarówno do realizacji prostych, niewielkich projektów małej architektury, jak i stanowić doskonały materiał do budowy masywnych, monumentalnych ogrodzeń. Dzięki dużym rozmiarom oraz odpowiedniemu wyprofilowaniu krawędzi poszczególnych elementów, wznoszenie z nich, nawet okazałych powierzchni oddzielających, jest stosunkowo proste i szybkie.

Postawmy na funkcjonalność

Elementy zabudowy ogrodowej wzbogacają i zapełniają przestrzeń, pełniąc przy tym bardzo wiele użytecznych funkcji. Utwardzenie bloczkami obrzeży rabat i trawników ułatwi koszenie oraz zapobiegnie przerastaniu trawy na ścieżki, a wzniesione z nich murki będą chroniły przed osypywaniem się ziemi lub kory ze skarp i wzniesień.

Kolor ma znaczenie

Obtłuczona powierzchnia bloczków do złudzenia przypomina wyglądem naturalny kamień ogrodowy, co w połączeniu ze zróżnicowaną gamą kolorystyczną, pozwala na łatwe wpasowanie zabudowy w otoczenie oraz świetnie współgra z roślinnością i kamiennymi dekoracjami. Kolor brekcja karbon doskonale sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach, stanowiąc idealne tło dla soczystej zieleni roślin. Natomiast do ogrodu w stylu rustykalnym, pasować będzie brekcja żółta lub czerwona, która w połączeniu z drewnianymi dekoracjami, podkreśli sielankowy charakter otoczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY