REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dokumentacja techniczna w kolorze - HP PageWide XL kontra Oce TDS750 i ColorWave 600

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Integart Sp. z o.o.
  • 13 lip 2017 10:26
Dokumentacja techniczna w kolorze - HP PageWide XL kontra Oce TDS750 i ColorWave 600

Ręczne wyodrębnianie stron ze zlecenia i tworzenie odrębnych projektów, które później są drukowane na osobnych drukarkach i ręcznie składane przed oddaniem klientowi - to współczesna bolączka sektora reprograficznego, którą wszyscy świetnie znamy. Przyjrzyjmy się dwóm sposobom radzenia sobie z tym wyzwaniem. Pierwszy to system Océ wykorzystujący kilka drukarek obsługujących druk kolorowy i czarno-biały. Drugi to drukarka HP PageWide XL, której cena jest porównywalna do ceny zestawu drukarek wielkoformatowych Océ.

REKLAMA

Oto scenariusz: do Twojego sklepu przychodzi klient i zamawia sześć egzemplarzy 120-stronicowego zestawu składającego się z 12 stron kolorowych i 108 stron monochromatycznych.

Jak specjaliści od reprografii robią to dziś?

Powiedzmy, że masz w sklepie zestaw Océ ze średnionakładową drukarką LED i średnionakładową drukarką kolorową. Nie będziesz przecież drukować tych wszystkich czarno-białych stron na kolorowej drukarce atramentowej, więc musisz podzielić zestaw na dwie części. Najpierw otwierasz plik w Océ Repro Desk, następnie musisz przetworzyć cały zestaw, żeby mieć podgląd każdej strony. W przypadku tak skomplikowanych zestawów, jak ten kolorowy plik pdf o wielkości 118 megabajtów, zawierający 120 stron, cały proces trwa dość długo. Następnie musisz przejrzeć wszystko - strona po stronie - i zdecydować, czy dana strona jest wysyłana do drukarki LED, czy do drukarki kolorowej. W końcu możesz zacząć drukować. Kiedy oba urządzenia skończą drukowanie, musisz wziąć wszystkie wydruki z każdej drukarki i złożyć je ręcznie w odpowiedniej kolejności. Jeżeli strony nie są ponumerowane, to lepiej, żebyś miał zapisane, która strona gdzie ma się znaleźć. W sumie zajmuję to około godziny czasu.

Przygotowanie - 23 minuty

Drukowanie - 75 minut

SKŁADANIE RĘCZNE - 24 minuty

W sumie: 2 godziny i 2 minuty

Jak specjaliści od reprografii mogliby to robić?

Twój punkt reprograficzny jest wyposażony w nową drukarkę HP PageWide XL 8000, która ma największą prędkość drukowania na rynku - nawet w porównaniu z drukarkami LED. Dzięki skonsolidowanemu procesowi pracy drukowanie zestawów mieszanych - czarno białych i kolorowych - odbywa się bardzo szybko. Najpierw po prostu otwierasz swój program HP SmartStream. Wybierasz drukarkę HP PageWide XL 8000 , tworzysz nowe zadanie, otwierasz plik i SmartStream analizuje te 120 stron automatycznie, gdy te się ładują. Teraz po prostu dostosowujesz ustawienia i wysyłasz całość do drukarki. Wszystkie strony lądują w wysokowydajnym odbiorniku papieru - już w odpowiedniej kolejności, gotowe do oddania klientowi. A cały proces zajmuje nieporównywalnie mniej czasu niż obecnie - w sumie około 30 minut.

Przygotowanie - 2,5 minuty

Drukowanie - 30 minut

W sumie - 32,5 minuty

Drukarki HP PageWide XL w połączeniu z oprogramowaniem HP SmartStream to świetne rozwiązanie dla Twojej firmy, które pozwala wykonać zadanie dużo szybciej, poprawić wydajność procesów pracy i zwiększyć ofertę druków kolorowych.

Więcej informacji na temat drukarek HP PageWide XL:
www.integart.com.pl/pl/urzadzenia-i-technologie/drukarki-hp-pagewide
www.integart.tv/tag/hp-pagewide

Podobał się artykuł? Podziel się!


  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY