REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Efektywny atrybut szklanej architektury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 mar 2014 12:29
Efektywny atrybut szklanej architektury
Fasada strukturalna Schüco FW 50+ SG.SI z oknami równolegle wysuwnymi i odchylnymi Schüco AWS 114 SG.SI, fot. Schüco
Efektywny atrybut szklanej architektury

Przeszklenia fasadowe dają bardzo bogate możliwości kreowania wyglądu bryły budynku. Współczesne technologie pozwalają podkreślić estetykę obiektu i samej elewacji poprzez zastosowanie wielkopowierzchniowych przeszklonych powłok, jednak na pierwszy plan w projektowaniu tego typu budynków wysuwają się kwestie efektywności energetycznej.

REKLAMA

Dążeniu do uzyskania indywidualnego efektu estetycznego towarzyszą obecnie również kwestie energooszczędności, które mają istotny wpływ zarówno na wartość i koszty utrzymania budynku, jak i prestiż wynikający ze stosowania zrównoważonych technologii. Oczekiwania te spełniają innowacyjne, ultraciepłe rozwiązania fasad strukturalnych z serii Schüco FW 50+ SG.SI i FW 60+ SG.SI. Oprócz przejrzystego designu i bogatych możliwości kształtowania struktury, oferują doskonałe właściwości termoizolacyjne na poziomie pasywnym.

Szkło to bardzo bogaty środek wyrazu, dlatego fasady z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI otrzymały transparentny wygląd. W wersji strukturalnej (całoszklanej) profile są widoczne tylko od strony pomieszczeń, zaś od zewnątrz fasada daje iluzję zbudowanej z dużych tafli szkła przedzielonych smukłymi liniami. Dzięki temu budynek zyskuje na lekkości. Pojedyncze przeszklenia mogą osiągać wymiary nawet do 2600 mm x 4200 mm. Konstrukcja nośna pozwala na przenoszenie dużych obciążeń nawet do 600 kg dla pojedynczego przeszklenia. Fasady z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI są dostępne ponadto w wersji semistrukturalnej, pozwalającej na akcentowanie indywidualnej koncepcji powłoki budynku. Przy użyciu różnego rodzaju profili nakładkowych można tworzyć pionowe i poziome podziały fasady, dające różne efekty estetyczne.

Wielkopowierzchniowe przeszklenia mogą powodować duże straty ciepła i nadmierne przegrzewanie pomieszczeń, jednak w fasadach z serii Schüco FW 50+/60+ SG.SI transparentny design nie został okupiony właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu potrójnego oszklenia o grubości do 64 mm i niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła ramy Uf≥0,9 W/m2K cała fasada uzyskuje parametry pasywne. Do osiągnięcia tego rezultatu przyczyniło się zastosowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań izolatorów w samym profilu. Systemy fasadowe z tej serii są kompatybilne z ciepłymi seriami okiennymi Schüco AWS 114, AWS 114 SG, AWS 114.SI i Schüco AWS 114 SG.SI, które współgrają z estetyką powłoki budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY