REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczna armatura w galerii Riviera

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 sty 2014 14:57
Ekologiczna armatura w galerii Riviera
Armatura Oras w CH Riviera
Ekologiczna armatura w galerii Riviera
Ekologiczna armatura w galerii Riviera
Ekologiczna armatura w galerii Riviera
Ekologiczna armatura w galerii Riviera
Ekologiczna armatura w galerii Riviera

Firma Oras wyposażyła w ekologiczną armaturę łazienki największego centrum handlowego na Pomorzu – galerii Riviera. W otwartym niedawno obiekcie zamontowano elektroniczne baterie z linii Electra, dedykowane do budynków komercyjnych, które projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska i obniżeniu kosztów eksploatacji.

REKLAMA

Po fali zainteresowania zielonym budownictwem jaka objęła biurowce w Polsce przyszedł czas na centra handlowe. Nowe obiekty projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska. Coraz częściej galerie starają się i uzyskują ekocertyfikaty LEED czy BREEAM. Według danych Colliers International z minionego roku zielone certyfikaty posiadało w Polsce ok. 5 proc. obiektów handlowych, a wiele nowych inwestycji jest obecnie w fazie starania się o certyfikat.

Także inwestor Riviery, firma Mayland, postawiła na rozwiązania, które sprawiają, że budynek powstał w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju. – Deweloper już na etapie projektowania wiedział, iż chce wykorzystać najnowsze technologie pozwalające oszczędzać. Ekologiczne gospodarowanie wodą w galerii możliwe będzie dzięki zamontowaniu w łazienkach baterii Oras Electra. To armatura sterowana elektronicznie o minimalnym poziomie zużycia wody 2 l/min – informuje Marek Wiśniewski, dyrektor ds. sprzedaży inwestycyjnej w firmie Oras.

Armatura pozwala optymalizować koszty bez rezygnacji z wygody użytkowników – woda wypływa z kranu jedynie wówczas, gdy jest to potrzebne, gdyż za uruchomienie kranu odpowiada elektroniczny czujnik. Dzięki temu woda nie płynie bez potrzeby. Takie rozwiązanie obniża koszty funkcjonowania obiektu, mniejsze są rachunki za wodę, ścieki i prąd potrzebny do ogrzania wody. Baterie sterowane sensorem są też bardziej ekologiczne niż klasyczne krany jednouchwytowe, gdzie poziom zużycia wynosi 12 l/min. I oszczędniejsze od spotykanych często w obiektach użyteczności publicznej kranów przyciskowych, gdzie woda płynie przez określony czas, i nie zamyka się automatycznie po odejściu użytkownika od umywalki. Oras Electra zamyka strumień wody w ciągu 1 sekundy po odsunięciu dłoni od kranu.

Riviera to nie pierwszy obiekt, w którym deweloper zdecydował się na montaż ekologicznej armatury Oras. Baterie tej marki od lat znajdują się w wyposażeniu łazienek warszawskiej Galerii Mokotów, w kieleckim centrum Korona, a także w obiektach za granicą, m.in. w hiszpańskim Puerto Venecia Shopping Park - zlokalizowanym z Saragossie, największym centrum handlowo-rozrywkowym w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY