REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

Ekologiczne oprawy LED

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2014 14:01

Zgodnie z obowiązującymi normami, oprawy oświetleniowe ROSA LED o temperaturze barwowej światła 5000 K osiągają efektywność energetyczną klasy A++, co ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

REKLAMA

Firma ROSA przeprowadziła szczegółowe badania oraz przeanalizowała ich wyniki zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Delegowanym Komisji Europejskiej nr 874/2012 z dnia 12 lipca 2012 roku, uzupełniającym Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i w Rady 2010/30/UE w odniesieniu do etykietowania energetycznych lamp elektrycznych i opraw oświetleniowych.

Oprawy ROSA LED zaklasyfikowano do najwyższej klasy efektywności A++, na podstawie danych dotyczących całkowitego poboru mocy (z uwzględnieniem wszelkich strat) oraz strumienia świetlnego opraw obliczono wskaźnik efektywności energetycznej.

Warto podkreślić, że wartości przyjęte do analizy potwierdzone były badaniami laboratoryjnymi i są w pełni rzeczywiste – nie były obliczane, tylko przebadane. Dlatego też są odzwierciedleniem stanu faktycznego i przekładają się na realne korzyści dla użytkowników. Z jednej strony niewątpliwą zaletą produktów oznaczonych klasą A++ jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, co pozwala oszczędzić jej zasoby globalne oraz ograniczyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Z drugiej natomiast, przyczyniają się w sposób bezpośredni do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Mamy zatem kolejny dowód na to, że warto zastępować tradycyjne oświetlenie zewnętrzne nowoczesnym oświetleniem LED.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY