REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczne oprawy LED

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2014 14:01

Zgodnie z obowiązującymi normami, oprawy oświetleniowe ROSA LED o temperaturze barwowej światła 5000 K osiągają efektywność energetyczną klasy A++, co ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

REKLAMA

Firma ROSA przeprowadziła szczegółowe badania oraz przeanalizowała ich wyniki zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Delegowanym Komisji Europejskiej nr 874/2012 z dnia 12 lipca 2012 roku, uzupełniającym Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i w Rady 2010/30/UE w odniesieniu do etykietowania energetycznych lamp elektrycznych i opraw oświetleniowych.

Oprawy ROSA LED zaklasyfikowano do najwyższej klasy efektywności A++, na podstawie danych dotyczących całkowitego poboru mocy (z uwzględnieniem wszelkich strat) oraz strumienia świetlnego opraw obliczono wskaźnik efektywności energetycznej.

Warto podkreślić, że wartości przyjęte do analizy potwierdzone były badaniami laboratoryjnymi i są w pełni rzeczywiste – nie były obliczane, tylko przebadane. Dlatego też są odzwierciedleniem stanu faktycznego i przekładają się na realne korzyści dla użytkowników. Z jednej strony niewątpliwą zaletą produktów oznaczonych klasą A++ jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, co pozwala oszczędzić jej zasoby globalne oraz ograniczyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Z drugiej natomiast, przyczyniają się w sposób bezpośredni do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Mamy zatem kolejny dowód na to, że warto zastępować tradycyjne oświetlenie zewnętrzne nowoczesnym oświetleniem LED.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY