REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 sty 2015 11:12
Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu
fot. Sufit podwieszany THERMATEX Varioline Motiv
Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu
Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu
Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu
Elegancki sufit o fakturze drewna lub metalu

Biura, hotele, placówki medyczne, szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej - niegdyś monotonne, dzisiaj coraz częściej urzekają oryginalnym designem. Dla inwestora takie urozmaicenia to jednak nie lada wyzwanie.

REKLAMA

Dlaczego wyzwanie? Konieczność zamówienia produktów u większej liczby producentów, większa złożoność projektu i oczywiście dodatkowe koszty - to tylko niektóre powody, dla których inwestorzy często sceptycznie podchodzą do takich pomysłów. Kolejnym problemem są różnorodne oczekiwania osób odwiedzających placówki publiczne. Innowacyjne, odważne rozwiązania, które spodobają się przedstawicielom młodszego pokolenia, niekoniecznie przypadną do gustu osobom starszym.

Jak odnaleźć złoty środek czyli nadać wnętrzu unikalny charakter, nie przesadzając przy tym z kolorystyką i pamiętając o wymogach stawianych obiektom użyteczności publicznej? W jaki sposób projektant może przekonać inwestora do zastosowania niebanalnych rozwiązań? Najlepiej poprzez maksymalne uproszczenie procesu doboru produktów, najwyższą jakość i jak najmniejsze koszty. Dobrym przykładem rozwiązania, które spełnia te warunki, są sufity podwieszane Thermatex Varioline  - mówi Wojciech Krzyżowski z firmy Knauf AMF.

Elegancja w klasycznym wydaniu

Dla wszystkich projektantów, którzy poszukują rozwiązań akustycznych chcąc nadać wnętrzom niepowtarzalny, ekskluzywny charakter, firma Knauf AMF przygotowała eleganckie płyty sufitowe Thermatex Varioline o fakturze drewna lub metalu.

Thermatex Varioline, to niezwykle innowacyjne połączenie najwyższego komfortu akustycznego pomieszczenia z bezpieczeństwem i odpornością ogniową. Jako absorber klasy A (aw=0,95 NRC=0,9) płyta przyczynia się do prawidłowego kształtowania akustyki w pomieszczeniach, regulując czas pogłosu. Do tego jest niepalna i jako system spełnia wymagania ochrony przeciwogniowej.

Płyty Thermatex Varioline wykonane są z wełny mineralnej o wzorach powierzchni drewna bądź metalu, nadających wnętrzom ekskluzywny charakter. Sprawdzą się więc w gabinetach obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy biura. Są też alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych i metalowych sufitów, które mogą być kosztowne i trudne w montażu - mówi Wojciech Krzyżowski.

Nie tylko klasyka

Drewno i metal to materiały niezwykle uniwersalne. Mimo tego trudno jednak sobie wyobrazić, ażeby ich wzornictwo sprawdziło się we wszystkich pomieszczeniach.

Nigdy nie wiemy do końca czego możemy spodziewać się w po danej realizacji, dlatego w linii Thermatex Varioline od niedawna mamy również płyty Motiv, na które możemy nanieść dowolny wzór, w zależności od koncepcji projektanta. Dzięki nim możemy np. rozweselić przestrzenie open space czy sale szkolne, zapewniając przy tym idealne parametry akustyczne w pomieszczeniu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też płyty Thermatex Varioline Motiv w formie absorberów ściennych. Taki absorber to oprawiona w ramę płyta z wełny mineralnej, na którą można nanieść dowolny nadruk. Jest to taki „akustyczny obraz", który z jednej strony urozmaici nasze wnętrze, a z drugiej zapewni mu odpowiednie warunki akustyczne - kończy Wojciech Krzyżowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY