REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elektroniczne baterie umywalkowe zaskakują wzornictwem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 wrz 2017 14:11
Elektroniczne baterie umywalkowe zaskakują wzornictwem
Na zdjęciu: model Bora Sensor Power-Safe, fot. mat. prasow Ferro

Elektroniczne baterie umywalkowe już od jakiegoś czasu zadomowiły się w toaletach galerii handlowych, restauracji, teatrów czy kin. A producenci baterii cały czas zaskakują coraz ciekawszym designem.

REKLAMA

Zasada działania takich baterii jest prosta: w korpusie mają wbudowany mały sensor (fotoelement reagujący na ruch), który sterując połączonym z nim elektrozaworem, uruchamia dopływ wody, gdy podłożymy pod niego ręce. Gdy fotokomórka nie rejestruje ruchu, strumień przestaje płynąć. W efekcie unikamy sytuacji, w których często marnujemy wodę, na przykład namydlając dłonie. Ponieważ użytkownik nie ma fizycznego kontaktu z kranem, nie brudzi go, nie powoduje mechanicznych uszkodzeń i – co szczególnie istotne w przypadku przychodni, gabinetów lekarskich i szpitali – nie pozostawia potencjalnie groźnych bakterii. Baterie bezdotykowe coraz częściej goszczą też w naszych domach, jako interesujący element nowoczesnego wyposażenia.

I tak nowy model Bora Sensor Power-Safe marki Ferro na zewnątrz widoczny jest jedynie, jako chromowana wylewka wystająca ze ściany ponad umywalką. Baterię wyposażono w podwójny system zasilania (bateria 9 V lub zasilacz), zabezpieczenie przed długotrwałym wypływem nawet przy zasłoniętym czujniku oraz napowietrzacz. Wszystko to powoduje zmniejszenie zużycia wody nawet o 50 proc. bez spadku komfortu mycia rąk. Ten model  dobrze zaprezentuje się w minimalistycznym wnętrzu na tle dużych, szarych kamiennych płytek, w otoczeniu wmontowanego w glazurę lustra i prostej, antracytowej, częściowo otwartej szafki. Dobrze komponuje się z designerską czarną nablatową umywalką z kamienia dolomitowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY