REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Flokowane listwy receptą na nudę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2015 11:25
fot. Flokowane listwy ApplyFlock

Listwy przypodłogowe przestają być wąskie i nijakie, gdy ich rola zaczyna wykraczać poza funkcjonalność - mogą stać się istotną ozdobą pomieszczenia. Receptą na ciekawe, oryginalne dekoracje we wnętrzu mogą być flokowane listwy.

REKLAMA

Co to jest flok? Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często się z nim styka. Flok ze względu na swój wygląd dość często mylony jest z welurem i aksamitem. Nic w tym dziwnego – wszystkie te tkaniny mają wspólne korzenie. Flok ma nad nimi jednak przewagę. Jest bardzo trwały, odporny na ścieranie i nie blaknie mimo wielu lat użytkowania. Wykorzystywany jest w branży odzieżowej, meblarskiej, motoryzacyjnej, w przemyśle oraz designie. Może być zarówno szykownym, wytwornym materiałem, jak i bardzo praktycznym tworzywem.

Firma ApplyFlock zajmuje się produkcją listew przypodłogowych. Flokowane listwy nadają się do pomieszczeń biurowych, hotelowych  czy mieszkania.

Listwy pokryte są strzyżą tekstylną, dzięki czemu sprawiają wrażenie delikatnych i miękkich w dotyku. Jednocześnie są odporne na ścieranie i zabrudzenia - są odporniejsze na plamy niż ściana czy tapeta. Charakteryzują się wytrzymałością, nie przyciągają kurzu oraz spełniają atesty higieniczne i przeciwpożarowe. Produkt cechuje jakość – jego bazą są listwy firmy Doellken.

Flokowane listwy pasują do każdego rodzaju podłogi: wykładzin, paneli, parkietu czy płytek. Dzięki nieograniczonej gramie kolorów łatwo można je dobrać do najrozmaitszych aranżacji wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY