REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdy szukasz dobrego oparcia…

  • Autor: propertydesign.pl
  • 31 mar 2014 15:07
Gdy szukasz dobrego oparcia…
Kolekcja Embrace, fot. Kinnarps
Gdy szukasz dobrego oparcia…
Gdy szukasz dobrego oparcia…
Gdy szukasz dobrego oparcia…

Embrace to nowa seria siedzisk w ofercie Kinnarps, zaprojektowana przez Stefana Brodbecka z myślą o sytuacjach, kiedy potrzebna jest chwila wytchnienia lub wyciszenia.

REKLAMA

Stefan Brodbeck to uznany projektant przedmiotów użytkowych, pochodzący z Monachium. Na jego portfolio składa się wiele prac nagradzanych licznymi międzynarodowymi wyróżnieniami. Pracownia „Brodbeck design” projektuje rozwiązania przeznaczone m.in. do środowisk biurowych. Filozofią pracowni jest tworzenie rozwiązań będących odpowiedzią na potrzeby użytkowników, co z kolei wpisuje się w oczekiwania Kinnarps, ponieważ firmie zależało na wzbogaceniu oferty o serię foteli zaprojektowanych specjalnie z myślą o pracownikach nowoczesnych biur. Nowy element firmowej oferty miał stanowić swego rodzaju hybrydę, łączącą klasyczny fotel biurowym z fotelem gościnnym; coś, co nadawałoby się do pracy zarówno grupowej, jak i indywidualnej.

- Nowy styl pracy, nowe formy komunikacji... Gdy projektowałem Embrace, chciałem, aby efekt mojej pracy był odpowiedzią na wymagania nowej rzeczywistości biurowej. Założeniem było, aby stworzyć fotel, który sprawdzi się w różnych okolicznościach, aranżacjach i konfiguracjach. Chodziło o wszechstronność i wielofunkcyjność. Embrace, jako element nowoczesnego wyposażenia biurowego, nadaje się zarówno do aktywnej pracy, jak i do odpoczynku w naprawdę komfortowych warunkach- mówi Stefan Brodbeck, autor projektu.

Embrace, pierwszy efekt współpracy Kinnarps i Stefana Brodbecka, ujmuje subtelnością krzywizn, gładkością kształtów i urzeka niezwykłą prostotą. Na szczególną uwagę zasługuje punkt styku oparcia i siedziska fotela. Autorowi zależało na opracowaniu wyjątkowo lekkiej formy – takiej, która sprawiałaby wrażenie, że jej poszczególne elementy unoszą się w powietrzu niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie miało na celu podkreślenie dynamicznego charakteru serii siedzisk Embrace.

Seria Embrace dostępna jest w pięciu wariantach wykończenia. Fotele oferowane będą w wersjach wyposażonych m.in. w płozy, klasyczne nogi lub cztero – bądź pięcioramienną podstawę. Wśród elementów opcjonalnych serii znajduje się także komfortowy podłokietnik oraz zestaw kółek do podstawy. Mnogość konfiguracji sprawia, że fotele Embrace sprawdzą się w różnych środowiskach – od tymczasowych stanowisk pracy, poprzez kawiarnie i poczekalnie, aż po sale do spotkań. Embrace to także idealny element środowisk typu ‘activity-based working’.

Embrace pojawi się w ofercie Kinnarps w 2014 roku. Fotele oferowane będą w okleinie orzechowej, dębowej, bukowej i brzozowej. Podstawa pięcioramienna dostępna będzie w opcji czarnej, srebrnej oraz chromowanej, natomiast pozostałe elementy konstrukcji – w kolorach czarnym, białym, srebrnym lub chromowane. Pozostałe możliwości personalizacji fotela zakładają również pokrycie siedziska dowolną tapicerką z oferty Kinnarps.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY