REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo

×

Szukaj w serwisie

Grzanie i chłodzenie w jednym - uniwersalne rozwiązanie do biura

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 kwi 2017 09:52
Grzanie i chłodzenie w jednym - uniwersalne rozwiązanie do biura
Klimakonwektor Vido. fot. Purmo

Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, nadszedł czas na liftingi wnętrz i generalne remonty. Stare grzejniki można wymienić na klimakonwektor, który zapewni w biurze komfort cieplny zarówno w chłodne, jak i gorące dni.

REKLAMA

W strefie klimatów umiarkowanych, w której leży Polska, ani siarczyste mrozy, ani horrendalne upały nie należą do rzadkości. Ekstremalna temperatura nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka: może powodować osłabienie, obniżenie nastroju, a także poważnie zagrażać naszemu zdrowiu. Jednym z podstawowych sposobów ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jest zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Klimakonwektor nie tylko szybko i skutecznie ogrzać wnętrze zimą, ale również przyjemnie ochłodzi je w sezonie letnim.

Źródłem gorącej wody, która przepływa przez klimakonwektor taki jak VIDO od marki Purmo w mroźne dni, jest kocioł centralnego ogrzewania lub pompa ciepła. Z kolei latem urządzenie zasilane jest wodą lodową z chillera lub pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym. Panującą w pomieszczeniu temperaturę można zazwyczaj precyzyjnie regulować dzięki intuicyjnemu, łatwemu w obsłudze panelowi sterowania. Do wyposażenia np. wspomnianego wcześniej urządzenia należy także wentylator, który zwiększa moc grzewczą klimakonwektora oraz wspomaga cyrkulację powietrza podczas chłodzenia pomieszczenia. 

 

 

 

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY