REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Grzanie i chłodzenie w jednym - uniwersalne rozwiązanie do biura

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 kwi 2017 09:52
Grzanie i chłodzenie w jednym - uniwersalne rozwiązanie do biura
Klimakonwektor Vido. fot. Purmo

Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, nadszedł czas na liftingi wnętrz i generalne remonty. Stare grzejniki można wymienić na klimakonwektor, który zapewni w biurze komfort cieplny zarówno w chłodne, jak i gorące dni.

REKLAMA

W strefie klimatów umiarkowanych, w której leży Polska, ani siarczyste mrozy, ani horrendalne upały nie należą do rzadkości. Ekstremalna temperatura nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka: może powodować osłabienie, obniżenie nastroju, a także poważnie zagrażać naszemu zdrowiu. Jednym z podstawowych sposobów ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jest zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Klimakonwektor nie tylko szybko i skutecznie ogrzać wnętrze zimą, ale również przyjemnie ochłodzi je w sezonie letnim.

Źródłem gorącej wody, która przepływa przez klimakonwektor taki jak VIDO od marki Purmo w mroźne dni, jest kocioł centralnego ogrzewania lub pompa ciepła. Z kolei latem urządzenie zasilane jest wodą lodową z chillera lub pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym. Panującą w pomieszczeniu temperaturę można zazwyczaj precyzyjnie regulować dzięki intuicyjnemu, łatwemu w obsłudze panelowi sterowania. Do wyposażenia np. wspomnianego wcześniej urządzenia należy także wentylator, który zwiększa moc grzewczą klimakonwektora oraz wspomaga cyrkulację powietrza podczas chłodzenia pomieszczenia. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY