REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hartowane panele szklane na fasadach - efekt jednolity kolorystycznie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 paź 2014 13:31
Hartowane panele szklane na fasadach - efekt jednolity kolorystycznie
Flanders Business Park II A, Warszawa, fot. Pilkington Polska

Pilkington Spandrel Glass Powlekany to szkło hartowane z metaliczną powłoką opracowane m.in. dla szyb z grupy Pilkington Suncool™ i przeznaczone na przeszklenia pasów międzyokiennych. Zastosowanie znalazły m.in. w budynku Flanders Business Park II A w warszawskiej dzielnicy Włochy.

REKLAMA

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, wprowadził do swojej oferty nowy produkt: Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T. Trzy rodzaje hartowalnych szklanych paneli na pasy międzyokienne, dopasowane do wybranych typów wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™, mogą być teraz hartowane przez niezależnych przetwórców szkła.

Gotowe szklane panele na przeszklenia pasów międzyokiennych umożliwiają kreowanie jednolitych pod względem kolorystycznym fasad. Elastyczność w wymiarowaniu i harmonogramie przetwarzania szkła przekłada się na redukcję kosztów, zwiększenie efektywności produkcji oraz skrócenie czasu wytwarzania finalnego produktu. Trzy rodzaje hartowalnych paneli Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T: E200, E140 i E120 są produkowane na substracie z bezbarwnego szkła Pilkington Optifloat™ Clear o grubości 8 mm. 

Panele te zastosowanie znalazły m.in. w budynku Flanders Business Park II A w warszawskiej dzielnicy Włochy. Projektem architektonicznym biurowca zajęli się architekci z E&L Architects. Za instalacje w budynku odpowiadała firma TKT Engineering. Został oddany do użytku w 2009 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY