REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Integrat Sp. zo.o.
  • 20 gru 2016 13:36
HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej
HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej
HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej
HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej
HP PageWide XL - nowy standard dokumentacji technicznej

HP PageWide to stosunkowo nowa technologia, która łączy w sobie takie zalety jak prędkość i jakość druku. Udało się to osiągnąć poprzez zaprojektowanie zupełnie nowego rodzaju głowicy, która ma szerokość całej strony. Dzięki temu można drukować szybko bo za jednym tylko przejściem, zarówno w trybie monochromatycznym, kolorowym jak i mieszanym.

REKLAMA

Głowica składa się z kilku wymiennych modułów i w sumie posiada aż 200 tysięcy dysz. Technologia HP PageWide została opracowana na potrzeby pras przemysłowych HP Web Press a następnie została przeniesiona do drukarek biurowych oraz wielkoformatowych XL. Warto dodać, że niektóre modele drukarek HP PageWide XL dostępne są także w formie urządzeń wielofunkcyjnych umożliwiających oprócz druku także kopiowanie i skanowanie.

Głównym zastosowaniem drukarek HP PageWide XL jest obszar związany z tworzeniem i powielaniem dokumentacji technicznej (m.in. punkty reprograficzne, architekci, geodeci, firmy konstrukcyjne czy projektowe). Wydruki skierowane dla tego sektora mają specyficzne wymagania: powinny charakteryzować się idealnym odwzorowaniem szczegółów, idealną czernią oraz, coraz częściej, powinny zawierać także elementy kolorowe. W ten obszar oczekiwań opisywana technologia wpisuje się doskonale tym bardziej, ze druk odbywa się w bardzo wysokich prędkościach. Można powiedzieć, że HP PageWide XL ustanowił nowy znacznie wyższy standard jakościowy dokumentów technicznych o czystych liniach (tj. mapy GIS, schematy, rysunki techniczne), w kolorze, odwzorowaniu nawet najdrobniejszych szczegółów oraz płynnym przejściom szarości.

Ważnym aspektem jest także trwałość wydrukowanych dokumentów. Wydruki powstałe w technologii HP PageWide XL odporne są na wilgoć oraz blaknięcie i dotyczy to także sytuacji, w których do wydruków stosuje się niskobudżetowy niepowlekany papier dokumentowy. Urządzenie drukuje za pomocą wysokiej jakości atramentu pigmentowego przez co kolory żywo się prezentują a czerń jest głęboka. Wydruk możliwy jest na szerokiej gamie mediów w maksymalnej szerokości 101,6cm.

Obecnie obserwowalny jest ważny trend na rynku: istnieje coraz większe zapotrzebowanie na wydruki kolorowe. W zasadzie część klientów już dziś pracuje tylko na kolorowych projektach. Technologia HP PageWide umożliwia zlikwidowanie granicy pomiędzy wydrukami kolorowymi i czarno-białymi co powoduje, że cały proces druku jest szybszy i bardziej efektywny w porównaniu z popularnymi technologiami (tj. LED).

W porównaniu do konkurencyjnej technologii LED wydruki wychodzą z urządzenia o wiele szybciej. Głowica o szerokości całej strony (zawierającej wszystkie sekcje kolorystyczne) sprawia, że prędkości druku w trybie monochromatycznym oraz kolorowym są identyczne i ultraszybkie. Taka konstrukcja HP PageWide sprawia, że zestawy mieszane mogą być drukowane podczas jednej sesji druku (rysunek 1). Zrównane zostały także koszty dla wydruków czarnobiałych oraz kolorowych.

Dodatkowym atutem jest oprogramowanie HP SmartStream, które weryfikuje poprawność plików PDF oraz usprawnia pracę z urządzeniem poprzez kolejkowanie, zagnieżdżanie i obsługę wielu użytkowników, także w trybie współpracy.
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY