REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inteligentne rozwiązania Mitsubishi Electric jeszcze bardziej dostępne w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 lis 2014 14:07
Inteligentne rozwiązania Mitsubishi Electric jeszcze bardziej dostępne w Polsce
fot. Fotolia

Produkty i rozwiązania Mitsubishi Electric oferowane są w Polsce od ponad dziesięciu lat. W tym czasie znalazły zastosowanie w wielu obiektach, m.in.: hotelach, budynkach biurowych, galeriach handlowych. Jedną z realizacji, w której wykorzystane zostały urządzenia Mitsubishi Electric jest Stadion Narodowy w Warszawie.

REKLAMA

1 stycznia 2015 roku firma Mitsubishi Electric wzmacnia swoją obecność w Polsce, otwierając oddział handlowy Living Environment Systems, działający w ramach struktur Mitsubishi Electric Europe B.V. Oddział w Polsce. Firma oferuje rozwiązania i produkty z dziedziny klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa.

Z uwagi na szeroki zakres swojej działalności, Mitsubishi Electric w Polsce planuje aktywnie brać udział w wydarzeniach branżowych, a także imprezach skierowanych do szerszego grona, m.in. targach i konferencjach. Produkty i rozwiązania Mitsubishi Electric oferowane są w Polsce od ponad dziesięciu lat. W tym czasie znalazły zastosowanie w wielu obiektach, m.in.: hotelach, budynkach biurowych, galeriach handlowych.

Polska jest jednym z krajów europejskich, który mimo światowego kryzysu, sukcesywnie umacnia swoja gospodarkę. W 2013 roku wzrost PKB wyniósł 1,6 proc. Według ekonomistów, w 2014 wzrośnie do poziomu 3,1 proc. Dalsze wzrosty przewiduje się w 2015 i w latach kolejnych. Podnoszący się standard życia mieszkańców Polski, a także duża liczba nowych inwestycji, tak mieszkaniowych, jak i komercyjnych wzmacnia popyt na urządzenia Living Environment Systems – rozwiązania i produkty z zakresu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa. Powyższe fakty, to jedne z przesłanek, które wpłynęły na decyzję o otwarciu polskiego oddziału Mitsubishi Electric Europe B.V. (LES).

Od 2009 roku swoją działalność prowadzi na rynku polskim Mitsubishi Electric Factory Automation, zajmująca się automatyką przemysłową. Firma oczekuje, że nowo otwierany oddział Living Environment Systems i działająca od 5 lat Factory Automation będą równolegle wzmacniać swoje pozycje, w synergii dążąc do jak najlepszych wyników Mitsubishi Electric i dalszego rozwoju firmy w Polsce.

Dotychczas firma reprezentowana była w Polsce przez dystrybutora. Z chwilą otwarcia oddziału polskiego Mitsubishi Electric będzie on jedną z firm współpracujących i oferujących produkty marki. Firma Mitsubishi Electric podjęła decyzję o rozpoczęciu bezpośredniej działalności w Polsce, mając na uwadze dotychczasowy, intensywny rozwój biznesu w Polsce oraz potencjał rynku. Producent, zamierza kontynuować umacnianie pozycji marki w Polsce, stale zacieśniać współpracę z klientami i partnerami, jak również dostarczać im niezbędnego i fachowego wsparcia na temat oferowanych rozwiązań i produktów.

- Nasze inwestycje są znaczące – dotyczą zarówno naszego oddziału w Warszawie, jak również budowy zespołu sprzedaży w całej Polsce - mówi Thomas Schuhmann, General Manager Development & Direct Export Markets w Mitsubishi Electric, Living Environment Systems (LES) w Niemczech. - W ostatnich latach nasza pozycja rynkowa zdecydowanie się wzmocniła, udało nam się zwiększyć udziały Mitsubishi Electric na rynku klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa. Teraz chcielibyśmy wykorzystać ten trend, inwestując i intensyfikując swoją działalność w Polsce - dodaje Schuhmann.

Polskim oddziałem Mitsubishi Electric kieruje Piotr Gęśla - Department Manager LES Poland. Od dwóch lat zaangażowany jest w przygotowania związane z uruchomieniem bezpośredniej działalności Mitsubishi Electric w Polsce. W momencie otwarcia oddział liczy 10 pracowników. W ciągu roku zostanie on wyraźnie rozbudowany. W tym celu firma prowadzi kampanię rekrutacyjną, poszukując osób o bogatym doświadczeniu w branży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY