REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jasna ścieżka migracji - oświetlenie od Philips Lighting

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 kwi 2016 09:29
 Jasna ścieżka migracji - oświetlenie od Philips Lighting
fot. Philips Lighting
 Jasna ścieżka migracji - oświetlenie od Philips Lighting
 Jasna ścieżka migracji - oświetlenie od Philips Lighting
 Jasna ścieżka migracji - oświetlenie od Philips Lighting

Philips Lighting zaprezentowała nową serię ulicznych i drogowych opraw oświetleniowych, mających na celu wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia LED w miastach, z otwartą opcją migracji do zintegrowanych systemów oświetlenia ulicznego w przyszłości.

REKLAMA

Philips DigiStreet oferuje szeroki wachlarz form i optyk dopasowanych do różnorodnych potrzeb oświetleniowych w przestrzeniach miejskich. Specyfikację każdej oprawy oświetleniowej można łatwo pobrać za pomocą kodu QR na tagu Philips Service, co umożliwia łatwe składanie zamówień oraz pozyskiwanie informacji na temat napraw i konserwacji. Philips DigiStreet wykorzystuje najnowszą technologię LED, która w porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem pozwala zaoszczędzić ok. 40 proc. energii już od pierwszego dnia użytkowania.

Oprawa oświetleniowa Philips DigiStreet wyposażona jest w opcję podłączenia złącza CityTouch. Złącze umożliwia bezprzewodowe połączenie z systemem zarządzania oświetleniem miejskim Philips CityTouch. Dzięki takiemu unowocześnieniu jednostka oświetleniowa może być zdalnie monitorowana, sterowana i zarządzana. Zazwyczaj pozwala to zaoszczędzić kolejne 30 proc. energii, oprócz wspomnianych już 40 proc., które daje przejście na technologię LED. Dzięki bieżącemu przekazywaniu informacji na temat stanu każdego punktu świetlnego spadają również koszty utrzymania – operator systemu może zdalnie diagnozować problemy i wysyłać ekipy dokładnie tam, gdzie potrzebna jest interwencja. Znika zatem potrzeba jeżdżenia po mieście w poszukiwaniu zepsutych świateł. System Philips CityTouch to również kompleksowa aplikacja do zarządzania zadaniami, dzięki której można skutecznie zarządzać wszystkimi jednostkami.

Oprawa oświetleniowa Philips DigiStreet jest również przygotowana do współpracy z czujnikami. Na dole każdego urządzenia znajduje się uniwersalne wyjście, do którego można podłączyć czujnik. Funkcje czujnika są różnorodne: czujnik ruchu przyciemnia światło, kiedy nikogo nie ma w pobliżu, czujnik parkowania monitoruje dostępność okienek postojowych na drodze. Czujniki potrafią także monitorować natężenie ruchu, jakość powietrza itp. Oprawa oświetleniowa Philips DigiStreet wyposażona jest również w sterownik Philips Xitanium, który umożliwia podłączenie do oprawy oświetleniowej wiele innych czujników.

- Różne miasta i miejscowości mają różne potrzeby, i choć na całym świecie obserwujemy obecnie przechodzenie na oświetlenie LED, nie każda gmina jest gotowa na to, by przejść od razu na zintegrowane oświetlenie. To, co oferuje oprawa oświetleniowa Philips DigiStreet, to jasna ścieżka migracji - mówi Vasanth Philomin, lider segmentu publicznego, Business Professional Systems Philips Lighting. Oprawa oświetleniowa DigiStreet jest idealnym wyborem dla dużych, jak i małych gmin miejskich, pozwala już teraz cieszyć się energooszczędnym oświetleniem LED, dając możliwość wdrożenia inteligentnych technologii w kolejnym etapie - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY