REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamień, który nabiera lekkości i giętkości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 mar 2017 13:34
Kamień, który nabiera lekkości i giętkości
fot. mat. prasowe

Ta nowa kolekcja lekkich i łatwych w obróbce płyt elewacyjnych może sprawić, że każda fasada wygląda jak wykonana z naturalnego kamienia. Okładziny stanowią alternatywę dla konwencjonalnych elewacji kamiennych i betonowych.

REKLAMA

Wysokiej jakości elewacja betonowa lub z naturalnego kamienia upiększy każdy budynek nadając mu prestiżowy wygląd. Jednak zastosowanie takich materiałów może prowadzić do problemów związanych z ich masą i obciążeniem statycznym budynku, których rozwiązanie może być skomplikowane i kosztowne. W przypadku elewacji o zakrzywionych lub pofalowanych powierzchniach, projekt podlega wyjątkowo ścisłym limitom związanym z wysokimi kosztami obróbki, których nie da się uniknąć przy zastosowaniu materiałów takich jak laminaty HPL czy płyty włókno-cementowe.

Dlatego gama produktów Rockpanel została rozszerzona o nową kolekcję Rockpanel Stones, która uwalnia niemal od wszelkich ograniczeń przy kreatywnym projektowaniu budynków. Te wykonane z wulkanicznej skały bazaltowej okładziny elewacyjne są lekkie, równie łatwe w obróbce jak drewno i mogą być z łatwością zginane bez wcześniejszej obróbki wstępnej, ale pozostają solidne i trwałe jak skała. - Dzięki trzem wyjątkowym grupom wzorów o nazwach 'Mineral', 'Basalt‘ i 'Concrete‘ dostępnym w sumie w 11 wariantach kolorystycznych, architekci i projektanci mogą wybierać z całej palety produktów i tworzyć wizjonerskie elewacje o wyglądzie naturalnego kamienia - twierdzi Frank Weigelt, dyrektor marketingu i rozwoju Grupy Rockpanel.

- Nowa kolekcja stanowi wygodne rozwiązanie dla projektantów pragnących stworzyć fasady o wyglądzie naturalnego kamienia dając odpowiedź na liczne wyzwania związane ze statyką i fizyką budowli oraz kwestiami zrównoważonego rozwoju, obróbki i wydajności ekonomicznej - dodaje John Relou, manager Marketingu Technicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY